Bu gün Ali Baş Komandan, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin doğum günüdür
Bu gün Ali Baş Komandan, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin doğum günüdür.
Azərbaycan Universitetinin kollektivi dövlət başçısını doğum günü münasibətilə təbrik edir, ən gözəl, ən xoş arzularını bildirir.
Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusu 2020-ci il sentyabrın 27-dən başlayaraq 44 gün ərzində Azərbaycan ərazilərini erməni işğalından azad etdi. 30 ildən sonra işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda indi üçrəngli bayrağımız dalğalanır.
Cənab Prezidentin qətiyyətli siyasi mövqeyi, Azərbaycan xalqının birlik və həmrəyliyi, Azərbaycan Ordusunun gücü və qüdrəti, Azərbaycan əsgərinin igidliyi, şəhidlərimizin canı, qanı, qazilərimizin sağlamlığı bahasına qazanılan qələbə 2020-ci ili müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin tarixinə qızıl hərflərlə yazdı.
İndi Azərbaycan xalqını böyük abadlıq-quruculuq işləri gözləyir. Xalqımız cənab prezidentin rəhbərliyində dağıdılmış, talan edilmiş Qarabağı bərpa edəcək, Qarabağ dünyanın ən inkişaf etmiş bölgələrindən birinə çevriləcək.
Ölkəmizi daha yüksək zirvələrə aparacaq, xalqımızın rifah, inkişaf və tərəqqisinə yönəlmiş bu yolda cənab prezidentə can sağlığı, tükənməz güc və enerji, yeni uğurlar arzulayırıq!