Doktorant və dissertant namizədlərinə texniki dəstək və məsləhət xidməti göstəriləcək
Azərbaycan Universitetinin doktorantura və dissertantura proqramlarına qəbul olunmaq üçün sənədlərini təqdim etmiş namizədlərin Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet saytında "Şəxsi kabinet"lərinin yaradılması, xarici dil üzrə imtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçmələri və bu zaman ortaya çıxa biləcək problemlərin həlli mövzusunda texniki dəstək, o cümlədən xarici dil imtahanın keçirilməsi və sualların məzmununa dair məsləhət xidməti göstəriləcək.
Magistratura və doktorantura şöbəsi tərəfindən təşkil olunan texniki dəstək və məsləhət xidməti tədbiri 14 yanvar 2019-cu il tarixində Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli 71 ünvanında yerləşən tədris binasında keçiriləcək və saat 14.00-da başlayacaq.
İmtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyat yanvarın 20-dək aparılacaq. Xarici dildən imtahanda keçid balını toplayan şəxslər fəlsəfədən imtahana buraxılacaqlar.
Doktoranturaya və dissertanturaya xarici dillər üzrə qəbul imtahanının tarixi barədə yaxın günlərdə məlumat veriləcək.
Əlavə məlumat almaq istəyənlər (+99412) 431 41 12 /13/16/17 (daxili 126) nömrəli telefonla əlaqə saxlaya bilərlər.

Doctoral candidates will be provided with technical support and advice
Candidates who apply for admission to the doctoral programs of the Azerbaijan University have the opportunity to register for foreign language exams, including the creation of "Personal Cabinet" on the website of the State Examination Center, including technical support for foreign language problems. An examination and content of questions will be provided.
The technical support and advisory service, organized by the Department of Masters and Doctorates, will be held on January 14, 2019, in the building of the Azerbaijan University, 71, Jeyhun Hajibeyli, Nasimi district, Baku, and will begin at 11:00.
Registration for the exam will be held until January 20. Persons who earn a passing grade in a foreign language exam will be allowed to pass the philosophy test.
The history of entrance examinations in foreign languages ​​will be announced to the doctoral and doctoral students soon.