Doktorant və dissertantlar üçün növbəti master-klass təşkil olunub
Azərbaycan Universitetinin Təlim və Tədris Mərkəzində magistrant, doktorant və dissertantlar üçün “Tədqiqat metodları” seriyasından ikinci master-klass keçirilib. Master-klassı Azərbaycan Universiteti rektorunun məsləhətçisi, Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının professoru Paul Gibbs aparıb.
İki həftədən bir keçirilən mater-klasslar tədqiqat metodologiyaları və yanaşmaları, tədqiqat layihəsi üçün materialın toplanması, metodların seçilməsi, materialın kəmiyyət və keyfiyyət baxımından təhlil və təqdim olunması, elmi ədədbiyyatın analizi, tədqiqat suallarının müəyyənləşdirilməsi, tədqiqatın planlaşdırılması, etik prinsiplər, tədqiqatın nəticələrinin çap olunması mövzularını əhatə edir.
Master-klass magistrant, doktorant və dissertantların layihə, diplom və dissertasiya işlərinin uğurlu hazırlanması üçün tədqiqat bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə təşkil olunur.

The next master class for doctoral students and respondents was organized
The second master class from the series “Research Methods” for masters, doctoral students and respondents was held at the Training and Learning          Center of Azerbaijan University. The master class was conducted by Paul Gibbs, an advisor to the rector of Azerbaijan University, professor of the Department of Finance and Economics.
Master classes held every in two weeks include research methodologies and approaches, collection of research materials, selection of methods, presentation and study of quantitative-qualitative analysis of materials, analysis of scientific literature, the definition of research questions, planning of research, ethical principles, and publication of research results.
Master class is organized to develop research skills of masters, doctoral student, and respondents for successful preparation of project, diploma and dissertation works.