Azərbaycan Universitetinin nümayəndəsi İtaliyada keçirilən beynəlxalq tədbirdə iştirak edir
Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin mütəxəssisi Sevlan Qurbanova İtaliyanın Tuscia Universitetində keçirilən  “International Staff Week” (Beynəlxalq Həftə) tədbirində iştirak edir. Tədbirin əsas məqsədi universitetlərarası əməkdaşlığın gücləndirilməsi, beynəlxalq təcrübənin paylaşılması və müxtəlif ölkələrdən olan nümayəndələr arasında əlaqələrin qurulmasıdır.
Bir sıra ölkələrin nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə Tuscia Universitetinin həyata keçirdiyi layihələr təqdim olunub, ikili diplom proqramları və ali təhsildə beynəlmiləlləşmə mövzusunda müzakirələr aparılıb. Eyni zamanda təhsil və tədqiqat sahəsində ortaq layihələrin əsasının qoyulması imkanları nəzərdən keçirilib.
Sevlan Qurbanova tədbir çərçivəsində təşkil olunan “Women Minding Their Own Business” adlı konfransda da iştirak edib.
Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin nümayəndəsi səfər çərçivəsində Azərbaycan Universitetinin hazırda Tuscia Universitetində ikili diplom proqramı üzrə təhsil alan tələbəsi Rəvan İdrisli ilə də görüşüb. Görüşdə tələbənin təhsil prosesi və dərslərlə bağlı təəssüratları, universitet mühiti barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti və Tuscia Universiteti arasında 2023-cü ildən MBA proqramının Marketinq ixtisası üzrə beynəlxalq ikili proqramına start verilib.

Azerbaijan University representative participates at international event in Italy
Sevlan Gurbanova, a specialist from the International Relations Department at Azerbaijan University, is participating in the International Staff Week hosted by the University of Tuscia in Italy. The primary objective of the event is to foster inter-university collaboration, promote the exchange of international expertise, and build networks among representatives from various countries.
At the event attended by representatives of a number of countries, projects implemented by the University of Tuscia were presented, discussions were held on dual diploma programs and internationalization in higher education. At the same time, the possibilities of laying the foundation for joint projects in the field of education and research were considered.
Sevlan Gurbanova also took part in the conference titled “Women Minding Their Own Business”, held within the framework of the event.
During the visit, the representative from International Relations Department met with Ravan Idrisli, an Azerbaijani student currently studying at the University of Tuscia under a dual-degree program. The meeting exchanged views on the student's impressions of the educational process and classes, as well as the University environment.
It is worth noting that a new international dual-degree MBA program in Marketing, jointly offered by Azerbaijan University and the University of Tuscia, has been launched in 2023.