Əməkdaşlarımız “International Week” təlimlərini uğurla başa vurublar
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov “Erasmus” proqramı çərçivəsində İtaliyanın Tuscia Universitetində təşkil olunan 5 günlük “International Week” təlimlərini uğurla başa vurublar. Əməkdaşlarımıza sertifikatlarını Tuscia Universitetinin prorektoru, professor Simone Semerini təqdim edib.
20-dən çox ölkədən 60-a yaxın nümayəndənin iştirak etdiyi tədbirdə ali təhsildə beynəlmiləlləşmə, beynəlxalq kredit mobilliyinin idarə olunması, “Erasmus” beynəlxalq mobillik ofislərinin fəaliyyətinin təşkili, “Erasmus” proqram və layihələrinə müraciətlər, keyfiyyətin idarə olunması, mədəniyyətlərarası dialoq kimi mövzularda təlimlər təşkil olunub, fikir mübadiləsi aparılıb, ikitərəfli görüşlər keçirilib.
Qeyd edək ki, mayın 23-də başlayan tədbir bu gün yekunlaşıb. Azərbaycan Universiteti tədbirdə  ölkəmizi təmsil edən yeganə ali təhsil müəssisəsi olub.

“International Week” Trainings were Successfully Completed
Nushaba Guliyeva, Counselor to Rector, Head of Master Studies and Research Department of Azerbaijan University, and Bakhtiyar Badalov, Head of the International Relations Department, successfully completed a 5-day International Week training organized at the University of Tuscia, Italy within the Erasmus program. Prof. Simone Semeri, Vice-Rector of the University of Tuscia, presented certificates to them.
Trainings including opinion sharing on internationalization in higher education, management of international credit mobility, organization of Erasmus international mobility offices, appeals to Erasmus programs and projects, quality management as well as intercultural dialogue were organized at the event, which was attended by about 60 delegates from more than 20 countries.
It should be noted that the event, which began on May 23, ended today. Azerbaijan University was the only higher education institution representing our country at the event.