Kitabxana fondu yeni kitablarla zənginləşib
Azərbaycan Universitetinin kitabxanasına elmin bütün sahələrini əhatə edən 1119 nüsxə ədəbiyyat daxil olub. Buraya, bədii ədəbiyyat, monoqrafiya, dərslik, dərs vəsaiti, müxtəlif tədqiqat əsərləri və s. daxildir. Kitablar, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Mərkəzi Elmi Kitabxanasının (MEK) aksiyası çərçivəsində universitetə hədiyə edilib.
Qeyd edək ki, MEK bu ənənənin tətbiqinə 2016-cı ilin may ayından başlayıb və hədiyyə olunan kitabların seçimini müəssisələrin öz ixtiyarına verib. Seçim kitabxananın www.mek.az saytında yerləşdirilmiş siyahıdan aparıla bilər. Kitabları əldə etmək istəyən müəssisələr MEK-ə qeyd olunan nəşrlərin adlarının və sətir nömrələrinin yazıldığı məktubla müraciət edə bilərlər.

New books enriched the library fund of Azerbaijan University
1119 copies of literary works have been added to the library of Azerbaijan University. New books cover all fields of science. They include fiction, monographs, textbooks, and different scientific research works. The books were given to the university as a present within the framework of a campaign carried out by the Central Scientific Library (CSL) of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS).
It must be noted that the Central Scientific Library (CSL) started this tradition since May, 2016 and gave the selection power of books to institutions. Selection can be done on the list that is on this website: www.mek.az. The institutions wishing to acquire the books could apply to the Central Scientific Library (CSL) with a letter including the names and line numbers of publications.