“Mənim Universitetim” yazı müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan Universitetinin 26-cı ildönümünə həsr olunmuş “Mənim Universitetim” yazı müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandıırlıb. Mükafatlandırma mərasimində müsabiqənin tarixçəsi, gedişatı və yekunları haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, müsabiqədə universitetin tələbələri ilə yanaşı məzunları da iştirak etmək hüququna malik olub.
Rektor Səadət Əliyeva qeyd edib ki, Azərbaycan Universitetinin məzunları dövlət orqanlarında, iqtisadiyyatın bütün sahələrində işləyir, təhsillərini magistratura proqramlarında davam etdirirlər. Rektor deyib: “Biz məzunlarımızın uğuruna daim sevinirik. Onların məşğulluq səviyyəsi ilə maraqlanır və məzunlarımız ilə daha sıx əlaqələr qurmağa çalışırıq”.
Daha sonra qaliblərin mükafatlandırılması mərasiminə keçilib. Münsiflər heyətinin qərarına əsasən universitetin Tarix ixtisası üzrə 2008-ci il məzunu Heydərli Şəfəq müsabiqənin qalibi elan olunub. Dünya iqtisadiyyatı ixtisası üzrə 2016-cı il məzunu Əsədova Aytən II yeri, Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi ixtisası üzrə 2017-ci il məzunu Əliyeva Gülər isə III yeri tutub.
Qaliblər universitet rəhbərliyi tərəfindən sertifikat və qiymətli hədiyyələrlə təltif olunublar. Müsabiqənin qalibinə notbuk, II və III yerin sahiblərinə isə müvafiq olaraq planşet və smartfon təqdim olunub.
Müsabiqənin qalibi Heydərli Şəfəq Ağstafa rayonu Qıraq Kəsəmən kənd orta məktəbinin tarix müəllimidir. II yerin sahibi Əsədova Aytən isə Azərbaycan Universitetində İnsan resursları üzrə menecer vəzifəsində işləyir.
Münsiflər heyəti tərəfindən fərqləndirici nominasiyalar da müəyyənləşdirilib. Beynəlxalq hüquq ixtisası üzrə 2005-ci il bakalavriat və 2007-ci il magistratura məzunu Səbuhi Musayev, Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi ixtisası üzrə 2014-cü il məzunu Vüsal Kazımov, Tərcümə ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Axundova Vəfa, Kompüter elmləri ixtisası üzrə magistratura II kurs tələbəsi Alagözova Zibeydə və Tarix ixtisası üzrə magistratura I kurs tələbəsi Əsgərova Günayın müsabiqəyə təqdim etdiyi yazılar xüsusi sertifikata layiq görülüb.

Winners of "My University" writing contest have been awarded
Winners of "My University" writing contest, dedicated to the 26th anniversary of Azerbaijan University, have been awarded.
The rector of the university Saadat Aliyeva speaking at the event held on this occasion, informed about the history, trends and outcomes of the competition. She noted that, not only  the students, but also the graduates of the university participated in the competition. The Rector said that Azerbaijan University is delighted with the success of their graduates, always interested in their employment level and trying to establish closer ties with them.
The winners noted that they consider this competition commendable and expressed their gratitude to the university administration.
Then the award ceremony was held. According to the decision of the jury, 2008 year graduate of the History specialty of the University, Heydarli Shafag was announced a winner of the competition. 2016 year graduate of the World Economy specialty Asadova Ayten won the 2nd place and 2017 year graduate of the Teacher of Foreign Language (English) Gular Aliyeva the third place.
The winners were awarded certificates and valuable gifts by the university administration. The winner of the contest were awarded notebook, and the winners of the second and third places were respectively presented tablet and smartphone.
The winner of the contest, Heydarli Shafag is a history teacher at the village secondary school in Girag Kasaman in Agstafa district. The winner of the II place Asadova Ayten is a Human Resources Manager at the Azerbaijan University.
The jury has also determined the distinctive nominations. The articles submitted by Sabuhi Musayev, a graduate of bachelor degree in 2005 and a graduate of international law in 2007, Vusal Kazimov, a graduate of the Foreign Language (English) Teacher in 2014, Akhundova Vafa, a fourth-year student in Translation and Alagozova Zibeyda, the second-year student of Master's degree in Computer Science and Asgarova Gunay, the 1st year student of magistracy have been awarded a special certificate.