“Mənim Universitetim” yazı müsabiqəsinə start verilir
Bu gündən Azərbaycan Universitetinin 26-cı ildönümünə həsr olunmuş "Mənim Universitetim" adlı yazı müsabiqəsinə start verilir. Azərbaycan Universitetinin tələbə və məzunları esse, oçerk, xatirə, məktub, hekayə və şeir janrlarında qələmə alınmış yazıları  ilə müsabiqədə iştirak edə bilərlər.
İki mərhələdə keçiriləcək müsabiqənin birinci turu bu gün başlayır. Birinci mərhələdə iştirakçılar müsabiqə qaydalarına uyğun hazırlanmış yazılarını İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinə - pr@au.edu.az  ünvanına elektron qaydada təqdim etməlidirlər.
İkinci mərhələdə isə münsiflər heyəti tərəfindən seçilmiş yazılar səsvermə üçün Azərbaycan Universitetinin rəsmi facebook səhifəsində www.facebook.com/AzerbaycanUnv paylaşılacaqdır. Bu mərhələdə facebook istifadəçiləri tərəfindən ən çox bəyənilən ilk üç yazı qalib elan olunacaqdır. Qaliblərin mükafatlandırılması mərasimi dekabr ayında keçiriləcəkdir.
• I mərhələ (Yazıların qəbul olunması): 3 oktyabr 2017 – 31 oktyabr 2017
• II mərhələ (Seçilmiş yazıların Universitetin rəsmi facebook səhifəsində səsverməyə təqdim olunması): 13 noyabr 2017 – 13 dekabr 2017

“My University" writing contest starts
Contest on "My University" dedicated to 26th anniversary of Azerbaijan University starts today. The students and graduates of Azerbaijan University can take part in the competition with their written materials such as essays, outline, memos, letters, stories and poems.
The first round of the competition, which will be held in two stages, starts today. At the first stage, participants should submit their written materials to the Public Relations Department at pr@au.edu.az  online.
The articles selected by the jury will be shared on the Official Facebook page of Azerbaijan University (www.facebook.com/AzerbaycanUnv) in the second round. Most popular first three articles by facebook users, will be announced as winners at this stage. The winners will be awarded in December.
Stage I ( Admission of articles)
October 3, 2017 - October 31, 2017
Stage II (Submitting the selected articles to the voting on the official Facebook page of the University)