Müəllimimiz AXC-yə həsr olunmuş beynəlxalq konqresdə iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının müəllimi Könül Nuriyeva Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin qurulmasının 100-cü ildönümü tədbirləri çərçivəsində Türkiyənin Anadolu Universitetində keçirilən "100-cü ilində Azərbaycan Cümhuriyyəti” adlı beynəlxalq konqresdə məqalə ilə iştirak edib.
“The Role of Tourism in the Development of Non-Oil Sector of Azerbaijan” adlı məqalədə qeyri-neft sektoru kimi turizmin inkişafı məsələləri, mövcud problemlər və sahənin inkişaf etdirilməsi üçün atılan addımlar, “Gələcəyə Baxış: 2020 Konsepsiyası”  və  “Strateji Yol Xəritəsi”ndə turizm sferasının aktuallığı və turizmin inkişafının digər qeyri-neft sektoru sahələrinə təsiri məsələləri araşdırılıb.
Konqres Eskişehir Azərbaycanlılar Dərnəyi və Anadolu Universiteti Türk Dünyası Tətbiq və Araşdırma Mərkəzinin (TÜDAM) təşkilatçılığı, Azərbaycan İnsan Kapitalı İnkişafı Mərkəzinin (INDEX) və Türk Əməkdaşlıq və İnkişaf Agentliyinin (TİKA) dəstəyi ilə baş tutub.
AXC-nin 100 illik tarixinin iqtisadi, sosial, siyasi və mədəni baxımdan müzakirə olunduğu beynəlxalq konqresə 13 ölkədən 542 müraciət daxil olub. İki mərhələli qiymətləndirmə nəticəsində onlardan 60-ı proqrama daxil edilib. Bu məqalələr Azərbaycan, Türkiyə, Şimali Kipr Türk Respublikasından olmaqla 39 universitet və iki ictimai təşkilat nümayəndələrinə məxsusdur. Proqrama daxil edilən məqalələrdən 14-ü Azərbaycanlı müəlliflərə aiddir.

Our teacher attended an international congress dedicated to the ADR
Konul Nuriyeva, the teacher of Finance and Economics Department of Azerbaijan University participated in the international congress “Azerbaijan Democratic Republic in the 100th anniversary” held at Anadolu University, Turkey by presenting an article within the framework of the 100th anniversary events of the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic.
In the article titled "The Role of Tourism in the Non-Oil Sector of Azerbaijan", the issues of tourism development as non-oil sector, existing problems and steps for the development of the field, "View to the Future: 2020 Concept", and relevance of tourism sector and the impact of tourism development on the other non-oil sectors in the "Strategic Road Map" were investigated.
The congress was held with the organization of Eskishehir Azerbaijanis Association and Anadolu University Research Center for the Turkish World (TUDAM) and with the support of Center for Human Capital Development of Azerbaijan (INDEX) and the Turkish International Cooperation and Development Agency (TIKA).
542 applications from 13 countries were submitted to the International Congress in which economical, social, political and cultural aspects of the 100-year history of the ADR were discussed.  As a result of two-stage evaluation, 60 of them were included in the program. These articles belong to the representatives of 39 universities and 2 public organizations, including Azerbaijan, Turkey and Northern Cyprus Turkish Republic.   14 of the articles, included in the program, are written by the Azerbaijani authors.