Kastamonu Universitetinin professoru Tolga Ulusoy Azərbaycan Universitetində mühazirə oxuyur
Türkiyənin Kastamonu Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin  professoru Tolga Ulusoy əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində Azərbaycan Universitetində tədris prosesinə qoşulub. Qonaq professor hazırda Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin Biznesin idarə edilməsi, İqtisadiyyat, Maliyyə, Marketinq və Mühasibat ixtisaslarında təhsil alan tələbələrə ingilis və türk dillərində bir sıra ixtisas fənlərini tədris edir. Professor Tolga Ulusoy indiyə qədər “Ekonofizika” fənni çərçivəsində “Ekonofizikanın tətbiq sahələri”, həmçinin “Davranış maliyyəsi I” və “Davranış maliyyəsi II” mövzularında mühazirə oxuyub.
Tədrislə yanaşı, professor Tolga Ulusoy 23-25 may 2025-ci il tarixlərində Azərbaycan Universitetinin ev sahibliyi və təşkilatçılığı ilə keçiriləcək 2-ci “Social Work & Social Research” (Sosial iş və sosial tədqiqat) adlı beynəlxalq elmi konfransda da iştirak edəcək.

Professor Tolga Ulusoy from Kastamonu University delivers lectures at Azerbaijan University
As part of a cooperation agreement, prof. Tolga Ulusoy from the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Kastamonu University, Turkey, has joined the teaching process at Azerbaijan University. Currently, the visiting professor is delivering a series of specialized courses in English and Turkish for students majoring in Business Administration, Economics, Finance, Marketing, and Accounting at the Faculty of Business and Economics. Professor Tolga Ulusoy has lectured on topics such as “Applied use of econophysics” as well as “Behavioral Finance I” and “Behavioral Finance II”, within the scope of the Econophysics course.
In addition, prof. Tolga Ulusoy will take part in the Second International Scientific Conference on Social Work and Social Research, which will be hosted by Azerbaijan University from 23-25 May 2025.