Rektorun müşaviri Nüşabə Quliyeva beynəlxalq simpoziumda iştirak edib
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva Molla Pənah Vaqifin anadan olmasının 305 illik yubileyinə həsr olunmuş “Mədəniyyətlərin inteqrasiyası və multikulturalizm” (Integration of cultures and multiculturalism) adlı XXIII beynəlxalq simpoziumda iştirak edib. Nüşabə Quliyevanın məruzəsi “Təhsildə gender problemi” mövzusuna həsr olunub.
Simpoziumda 7 ölkədən 70-dən çox iştirakçının səhiyyə, təhsil, sosial və texniki elmlər kimi sahələr üzrə təqdim etdikləri tezislərin təqdimatları dinlənilib.
Simpozium “ELGER” Beynəlxalq Elm-tədris Mərkəzinin təşkilatçıllığı, Türkiyənin Qafqaz Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Quba filialı, Naxçıvan Universiteti, Qazaxıstanın Avrasiya Milli Universitetinin tərəfdaşlığı ilə Zoom platforması üzərindən təşkil olunub.

Nushaba Guliyeva, rector’s advisor of Azerbaijan University, director of the International Center for Master’s and Doctoral studies, participated in the XXIII International Symposium ”Integration of cultures and multiculturalism’’ dedicated to the 305th anniversary of Molla Panah Vagif. Nushaba Guliyeva’s report is dedicated to “Gender issues in education”.
The symposium heard presentations by more than 70 participants from 7 countries in the fields of health, education, social and technical sciences.
The symposium was organized by “ELGER” International Science and Education Center, in partnership with Qafqaz University of Turkey, Guba branch of Azerbaijan State Pedagogical University, Nakhchivan University, Eurasian National University of Kazakhistan on Zoom platform.