Rektor Səadət Əliyevanın tələbələrlə görüşlərinə start verilib
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva bu gündən qruplar üzrə tələbələrlə görüşlərə başlayıb. Görüşlər tələbələrlə tanışlıq, universitet haqqında təəssüratlarının və üzləşdikləri problemlərin, təklif və rəylərinin öyrənilməsi məqsədi ilə keçirilir.
Rektor yeni tədris ilinin başlanması münasibəti ilə tələbələri təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb. Görüşlərdə tələbələrə yeni tədris ilində görülmüş işlər, həyata keçirilən yeniliklər haqqında məlumat verilib.
Günün ilk görüşü Azərbaycan dili və ədəbiyyat ixtisası üzrə təhsil alan I kurs tələbələri (172201-ci qrup) ilə keçirilib. Tədbirdə iştirak edən tələbələr əsasən öz təssüratlarını bölüşüblər.
İkinci görüşdə Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin Dünya iqtisadiyyatı (154401-ci qrup) və Mühasibat uçotu və audit (154402-ci qrup) ixtisasları üzrə təhsil alan III kurs tələbələri, üçüncü görüşdə isə Maliyyə (154403-ci qrup) ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbələri iştirak edib.
Günün son görüşü isə Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi (144410-ci qrup) və İqtisadiyyat (144404-cü qrup) ixtisaslarının tələbələri ilə baş tutub.
Rektor tələbələrin individual problem, təklif və rəylərinin araşdırılacağını və müvafiq struktur bölmələrə tapşırıq veriləcəyini bildirib.

Rector Saadat Aliyeva’s meetings with students has started
Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva has started meetings with the students from different groups today. Meetings are held with the purpose of getting acquainted with the students, their impressions about the university, the problems they face, suggestions and comments they offer.
Rector congratulated the students on the occasion of the beginning of the new academic year and wished them success. During the meetings, the students were informed about the implemented issues and innovations in the new academic year.
The first meeting of the day was held with the first year students studying in Azerbaijani language and literature (group 172201). The students participating in the event mainly shared their impressions.
In the second meeting, the third year students of the School of Business and Economics majoring in World Economy (group 154401) and Accounting and Auditing (group 154402) attended, the third meeting was with the third year students of Finance (154403 group).
Whilst second meeting was with the third year students of the School of Business and Economics majoring in World Economy (group 154401) and Accounting and Auditing, in the third meeting third year students of Finance (154403 group) attended.
The last meeting of the day was held with the students of State and Municipal Administration (144410) and Economics (144404 group).
Rector informed the students that their individual problems, suggestions and opinions will be analyzed and tasks will be given to the relevant structural departments.