Sosial işin təşkili kafedrası tərəfindən “Narkomaniyaya yox deyək” adlı mühazirə təşkil olunub
Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimləri Aygün Musayeva və Tərlan Tağıyeva tərəfindən “Narkomaniyaya yox deyək” adlı mühazirə keçirilib.
Mühazirədə qeyd olunub ki, narkomaniya yoluxucu xəstəlik kimi gənclər arasında yayılmağa və öz ərazisini hər gün daha da genişləndirməyə davam edir, bəşəriyyəti təhdit edən sosial bəla və həllini gözləyən aktaul problem olaraq qalır.
Narkomaniyaya meyilliliyin yaranması, insan sağlamlığına və cəmiyyətə vurduğu zərərlər, bu xəstəliyə düçar olmuş şəxslərin müalicəsi  edilməklə sağlam həyata qaytarılması istiqamətində görülən işlər haqqında məlumat verilib, yayılmasının qarşısının alınmasında maarifləndirmənin əhəmiyyəti vurğuıanıb.

Department of Social Work Organization held a lecture on "Don’t be trapped"
Lectures were held on the topic “Don’t be Trapped” by the teachers of the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University, Aygun Musayeva and Tarlan Tagiyeva.
Drug addiction continues to spread among young people as an infectious disease and continues to expand its territory every day, with the threat posed by humanity and the actual problem waiting to be addressed.
The lecture provided information on the emergence of drug addiction, threat to human health and society, taken measures on the treatment of this illness for coming back to salubrious lifestyle, moreover, the importance of education for preventing the spread of the disease was emphasized.