Tələbələr üçün “Rəqəmsal dünyada təhsil” adlı danışıq klubu keçirilib
Azərbaycan Universitetinin maliyyə ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbələri üçün “Rəqəmsal dünyada təhsil” (Education in the digital world) adlı danışıq klubu təşkil olunub. Danışıq klubuna Azərbaycanda təhsil alan Qana Respublikasının vətəndaşı Abubakari Yushawu moderatorluq edib.
Tədbir müasir dövrdə təhsilin təşkili, bu istiqamətdə aparılan islahatlar, gənclərin təhsilə marağı və bu kimi mövzuları əhatə edib. Tədbirdə Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova və kafedranın müəllimləri Rəna Kərimova, Validə Kərimova iştirak edib.
Qeyd edək ki, Abubakari Yushawu 2017-ci ildən Azərbaycanda magistratura pilləsində “Educational Management” ixtisası üzrə təhsil alır. Buna qədər onun Amerika və Şotlandiya kimi ölkələrdə də təhsil təcrübəsi toplamaq imkanı olub.

Discussion club "Education in the Digital World" was held for students
A conversation club called "Education in the Digital World" was organized for the second year students at Azerbaijan University. The conversation was moderated by Abubakari Yushawu, a citizen of the Republic of Ghana studying in Azerbaijan.
The event covered the topics on the organisation of education in modern times, reforms in this area, youth interest in education and so on. The head of the Foreign Languages Department Samira Mammadova and teachers of the department Rena Karimova and Valida Karimova participated in the event.
It needed to be mentioned that Abubakari Yushawu has been studying for a Master's degree in Educational Management in Azerbaijan since 2017. Before that, he had the opportunity to gain experience in countries like America and Scotland.