Tələbələr üçün “Öz səsini kəşf et” proqramının təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün “Baku IdeaLab”ın “Öz səsini kəşf et” proqramının “Öz şəhərini dəyiş”, “O mənim qəhrəmanımdır”, “Sosial biznes məktəbi” adlı layihələrinin təqdimatı keçirilib. Təqdimatı “Baku IdeaLab” sosial layihəsinin icma meneceri Fatma İsmayılova aparıb.
Tədbirdə “Baku IdeaLab”ın fəaliyyəti, məqsədi, proqram və layihələri haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, hər üç layihədə Bakı və Sumqayıtda yaşayan 18-30 yaş arasında gənc qadınlar iştirak edə bilər.
“Öz şəhərini dəyiş” layihəsi 80 nəfər gənc qadına sosial iştirakçılıq və layihə idarəetməsi barədə lazımi bilik və bacarıqları vermək məqsədi daşıyır. “O Mənim Qəhrəmanımdır” layihəsinin məqsədi sosial biznesini qurmaq istəyən 80 nəfər gənc qadına vizual hekayələrin yaradılması üçün lazımlı praktiki bacarıqları öyrətmək, video çarx və foto nümunələri hazırlamalarına dəstək verməkdir. “Sosial biznes məktəbi” layihəsi çərçivəsində isə 40 nəfər gənc qadına sosial biznes qurmaq üçün lazımlı praktiki bacarıqlar öyrədiləcək və öz sosial bizneslərini qurmaqda dəstək göstəriləcək.

The program "Discover Your Voice" was presented to the students
Presentation of Baku IdeaLab's "Discover Your Voice" program projects as "Change Your City", "He's My Hero", "School of Social Business" was presented to the students of Azerbaijan University. The presentation was made by Fatma Ismailova, community manager of Baku IdeaLab Social Project.
The event provided information on the activities, goals, programs and projects of Baku IdeaLab. It was noted that young women aged 18-30 living in Baku and Sumgait can participate in all three projects.
The project “Change Your City” aims to provide 80 young women with the necessary knowledge and skills on social participation and project management. The goal of the project "She is My Hero" is to teach 80 young women, who want to build their social business, practical skills necessary for creating visual stories and to support them in the production of video and photo illustrations. Within the project “Social Business School”, 40 young women will be taught practical skills necessary to build social business, and they will be supported to build their own social business.