Tələbələr üçün “Ünsiyyət sadəcə danışmaq deyil” mövzusunda seminar keçirilib
Azərbaycan Universitetində Psixoloji məsləhət və xüsusi istedadlar mərkəzi (PM Akademiya)  tərəfindən “Ünsiyyət sadəcə danışmaq deyil” mövzusunda seminar keçirilib.
Mərkəzin əməkdaşları uzman psixoterapevtlər Anar Babayev və Nərmin Osmanlı, psixoterapevt Nərgiz Quliyeva, uzman psixoterapevt və ailə terapevti Maarif Məmmədovun apardığı seminarda qeyd olunub ki, anlaşılmamaq müasir dövrdə ən çox şikayət edilən başlıca psixoloji problemlərdəndir. Problemin həll yolu özünü yaxşı tanımaq və ifadə etməkdən keçir.
Seminarda ünsiyyətin məqsədi və növləri, dinləmək bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, şəxsi münasibətlər və ailə münasibətlərində ünsiyyətin psixoloji və sosial tərəfləri, ailədaxili ünsiyyətin mahiyyəti, ailədaxili ünsiyyətdə ortaya çıxan maneələr və onların həlli yolları, sosial fobiya və ondan azad olmağın yolları kimi məsələlərə toxunulub.
Mərkəzin əməkdaşları tərəfindən bu kimi məsələlərdə psixoloji məsləhət və köməyin əhəmiyyəti vurğulanıb, həmçinin tələbələrin sualları cavablandırıb.

Seminar on "Communication is not just talking" was held for students
A seminar on "Communication is not just talking" was held at Azerbaijan University by Psychological Counseling and Special Talents Center (PM Academy).
The major psychological problem to be complaint about because of misunderstanding In modern times was stated in the seminar conducted by the employees of the Center Anar Babayev and Narmin Osmanli, Expert Psychotherapists,  Nargiz Guliyeva, Psychotherapist, Maarif Mammadov, Expert Psychotherapist and family therapist. The solution to the problem is thorough self-recognition and self-expression.
The purpose and types of communication, developing listening skills, and psychological and social aspects of communication in personal and family relationships, the essence of intra-family communication, barriers that arise in intra-family communication and their solutions, social phobia and ways to get rid of it were discussed in the seminar.
The importance of psychological counseling and assistance in such issues was emphasized by the employees of the center, as well as the students' questions were answered.