Tələbəmiz Gürcüstanda keçirilən beynəlxalq tədbirdə iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin Humanitar fənlər fakültəsinin Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Cəsur Mədətzadə “Youth Dialouge 4 Social Change” mübadilə proqramı çərçivəsində Gürcüstanın Bakuriani şəhərində keçirilən “Youth Exchange” adlı beynəlxalq tədbirdə iştirak edib. Tədbir Azərbaycan, Gürcüstan, Danimarka, Polşa, Rumıniya və Ukrayna olmaqla 6 Avropa İttifaqı və tərəfdaş ölkələrdən olan gənclərin iştirakı və əməkdaşlığı ilə təşkil olunub. Cəsur Mədətzadə tədbirdə təşkilat komitəsinin üzvü qismində çıxış edib, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasını təmsil edib.
Layihə çərçivəsində “sosial təcrid”, “təcrid olunmuş gənclər”, “gender bərabərliyi və migrant problemləri”, “gənclərin özləri üçün qeyri-formal təhsil dünyasını açması”, “gənclərin şəxsi bacarıqlarının inkişafı” və “gənclərin müsbət dəyişikliklər yaratmaq üçün sivil cəmiyyətin anlamlı bir hissəsi olması” kimi mövzularda müzakirə, komanda işləri və rol oyunları təşkil olunub.
Layihə çərçivəsində Azərbaycanın mədəniyyət gecəsi keçirilib. Layihə iştirakçıları bir-birlərinin mədəniyyəti və ənənələri ilə tanış olub, həmçinin ev sahibi ölkə Gürcüstanın Axaltsixe bölgəsi, Bakuriani, Borjomi və Tbilisi şəhərlərinin gəzməli-görməli yerlərinə səfər ediblər.
Layihənin məqsədi gəncləri vətəndaş cəmiyyətində daha fəal olmaq üçün gücləndirmək, onların şəxsi və peşəkar inkişafına lazım olan müxtəlif bacarıqları inkişaf etdirməyə həvəsləndirmək üçün onlara qeyri-formal təhsilin müxtəlif formalarını öyrətmək, təcrübədən keçirmək imkanı yaratmaqdır.

Our student took part in an international event in Georgia
Jasur Madatzadeh, a third-year student majoring in social work at the Faculty of Humanities of the University of Azerbaijan, took part in the Youth Exchange international event in Bakuriani, Georgia, as a part of the Youth Dialouge 4 Social Change exchange program. The event was organized with the participation and cooperation of young people from 6 European Union and partner countries, including Azerbaijan, Georgia, Denmark, Poland, Romania and Ukraine. Jasur Madatzadeh acted as a member of the organizing committee and represented the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan.
Within the project, discussions, team work and role-playing games on topics such as “social isolation”, “isolated youth”, “Gender equality and migration problems”, “youth opening the world of informal education”, “development of youth's personal skills” and “making youth a meaningful part of a civilized society to create positive changes” were organized.
The project participants got acquainted with each other's culture and traditions, as well as visited the sights of the host country, Akhaltsikhe region of Georgia, Bakuriani, Borjomi and Tbilisi. Azerbaijan Culture Evening was also organized within the project.
The aim of the project is to empower young people to be more active in civil society, to encourage them to develop various skills necessary for their
personal and professional development, to teach them various forms of informal education, to practice.