Tələbəmiz Toğrul Quliyev xaricdə təcrübə proqramında iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin ingilisdilli menecment ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Toğrul Quliyev yay aylarında “AIESEC Azərbaycan” təşkilatının xaricdə təcrübə proqramında iştirak edib. Tələbəmiz iyul-sentyabr aylarında AIESEC könüllüsü kimi Türkiyənin İsparta şəhərində fəaliyyət göstərən dil kursunda tələbə və ibtidai sinif şagirdlərinə ingilis dili dərsləri keçib, onlar üçün danışıq klubları təşkil edib.
10 ölkədən 26 könüllünün iştirak etdiyi layihədə iştirakçılar ölkələrinin tarixi, mədəniyyəti haqqında təqdimatlar ediblər. Proqramın sonunda iştirakçılara müvafiq sertifikatlar təqdim olunub.
Proqram gənclərə milli mədəniyyəti bölüşmək və paylaşmaq vasitəsi ilə şəxsi inkişafa və özünü kəşf etməyə imkan yaradır. Proqrama qəbul olmuş tələbələr və yenicə məzun olmuş gənclər təşkilatın yerləşdiyi ölkələrdə müxtəlif sahələr üzrə şirkətlərdə təcrübə keçə bilirlər. Təcrübə proqramları millətlərarası tolerantlıq, təlimçilik bacarıqları və bu kimi mövzuları əhatə edir.

The student of AU Toghrul Guliyev participated in the internship abroad
Toghrul Guliyev, the 4th year Marketing major student of AU, took part in the Internship Abroad Program held by AIESEC Azerbaijan,  this summer. Within July and September, our student gave classes to primary school students and conducted Conversation Clubs in Sparta, Turkey as a volunteer in the framework of AIESEC.
In the project covering 10 countries and 26 volunteers, participants demonstrated the presentations on the history and culture of their countries. The certificates were given to the attendants at the end of the project.
The program’s purpose was not only recognizing and sharing the national culture among the young people  but providing a great opportunity to improve themselves as well. The students getting their acceptance to the program and young graduates got the chance to have an internship in various and multipurpose companies. The Internship Program covers the different subjects as international tolerance, training skills and so on.