Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənnini Amasya Universiteti tədris edəcək
Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənni 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrində Amasya Universiteti tərəfindən məsafədən tədris olunacaq. Semestrin birinci dərsi 18 mart 2022-ci il tarixində saat 10.00-da başlayacaq. Tələbələr bu dərsdə prof. Hakan Akdağ və prof. Ömer Faruk Sönmezin “Rəqəmsal vətəndaşlıq” mövzusunda mühazirəsinə qulaq asacaqlar. Dərslər “Zoom” platforması üzərindən təşkil olunur.
Qeyd edək ki, fənnin tədrisi “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsi çərçivəsində məsafədən təşkil olunur. Qırğızıstan –Türkiyə Manas Universiteti və Türkiyənin Qaziantep Universitetinin koordinatorluğunda həyata keçirilən layihəyə Azərbaycan Universiteti layihəyə 2021-ci ildə qoşulub.

Amasya University will teach the subject of Turkish World Digital Citizenship
The subject of Turkish World Digital Citizenship will be taught online by Amasya University in the spring semester of the 2021/2022 academic year.
The first lesson of the semester will start on March 18, 2022 at 10.00.
Students in this lesson students will listen to prof. Hakan Akdag and prof. Omar Faruk Sonmez's lecture on "Digital Citizenship". Classes are organized on the Zoom platform.It should be noted that the subject is taught online within the framework of the "Turkish World Digital Citizenship" project.
Azerbaijan University joined the project in 2021, coordinated by Kyrgyzstan-Turkey Manas University and Gaziantep University of Turkey.