Abituriyent Məsləhət Mərkəzi hər gün 100-ə yaxın abituriyentə xidmət göstərir
Azərbaycan Universitetinin Abituriyent Məsləhət Mərkəzi hər gün 100-ə yaxın abituriyent və subbakalavra xidmət göstərir. Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları müraciət edən abituriyent və subbakalavrlara tələbə qəbulu qaydaları, ali təhsili müəssiələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər haqqında məsləhət xidməti və texniki dəstək göstərirlər.
Mərkəz həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli küçəsi 71 ünvanında saat 10.00-dan 17.00-dək ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, ali təhsil müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyent və subbakalavrların ixtisas seçiminin avqustun 19-da yekunlaşdırılması nəzərdə tutulur.

The Applicants Consultation Center at Azerbaijan University serves approximately 100 applicants and sub-bachelor candidates daily. Specially trained staff of the Center provide consultation and technical support to applicants and sub-bachelor candidates regarding admissions rules, application procedures for higher education institutions, completion and submission of the “Electronic applicant form,” as well as resolving technical issues that may arise, and guidance on competition requirements and major selection.
The Center operates 5 days a week (except Saturdays, Sundays and holidays) at 71 Jeyhun Hajibeyli Str, Nasimi district, Baku from 10.00 to 17.00 on a free basis.
It should be noted that the qualification selection of applicants and sub-bachelors aspiring to enter higher education institutions is expected to conclude on August 19.