Abituriyentlər məsləhət xidməti üçün Azərbaycan Universitetinə müraciət edə bilərlər
Ali təhsil müəssisələrinə qəbul olmaq üçün müsabiqə şərtlərini ödəyən abituriyentlərin (həmçinin subbakalavrların) ixtisas seçimi 9 – 19 avqust tarixlərində aparılacaq.
İxtisas seçimi günlərində abituriyentlər, həmçinin subbakalavrlar texniki dəstək və məsləhət xidməti üçün Azərbaycan Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər.
Mərkəz şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla saat 10.00-dan 17.00-dək ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən 2018-ci ildə yaradılan Abituriyent Məsləhət Mərkəzi ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə kömək məqsədilə fəaliyyət göstərir.

Applicants can seek consultation services at Azerbaijan University
The qualification selection for applicants (including sub-bachelor candidates) who meet the admission criteria for higher education institutions will take place from August 9 to 19.
During the qualification days, applicants, as well as sub-bachelors, can seek technical support and consultation services from the Applicants Consultation Center operating at Azerbaijan University.
The Center operates free of charge from 10:00 a.m. to 5:00 p.m., except on Saturdays, Sundays, and holidays.
Notably, based on an agreement between the State Examination Center and Azerbaijan University, the Admissions Consultation Center, established in 2018, provides assistance to applicants aspiring to enter higher and secondary spesialized education institutions.