Azərbaycan Universiteti təşəkkürnamə ilə təltif olunub
Azərbaycan Universiteti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə "Gənc Mühasiblər" İctimai Birliyi tərəfindən "Gənclər üçün Mühasibatlıq üzrə II Olimpiadanın təşkili" adlı layihə çərçivəsində göstərdiyi təşkilati dəstəyə və səmərəli əməkdaşlığa görə təşəkkürnamə ilə təltif olunub. Bakı, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərində həyata keçirilən olimpiada seçim turu və final olmaqla iki mərhələdən ibarət olub.
Layihənin əsas məqsədi mühasibatlığın öyrədilməsində gənclərin analitik düşüncə tərzini yüksəltmək, gənclərin bilik yarışmasını təşkil etmək, intellektual qabiliyyətlərini və yaradıcılıqlarını aşkarlayaraq səmərəli qiymətləndirmə üsullarını təqdim etmək və stimullaşdırmaq, bacarıqlı və istedadlı tələbələrə əlverişli şərait yaratmaq, onların gələcəkdə təhsil inkişafını və professional istiqamətləndirilməsini təmin etmək, gəncləri mühasibatlıq sahəsində maarifləndirilməsini təşkil etməkdir.
Layihənin final mərhələsi Bakı Konqres Mərkəzində keçirilib. Ümumilikdə 11 universitetin 400-dən çox tələbəsini əhatə edən müsabiqənin final mərhələsində 45 tələbə iştirak edib. Maliyyə Nazirliyi yanında Maliyyə Elm-Tədris Mərkəzi tərəfindən hazırlanan Mühasibat Uçotu üzrə suallara əsasən keçirilən yarışda I, II və III yerin qaliblərinə diplom və hədiyyələr təqdim olunub. Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbəsi Rəhimli Kənan VI yerə çıxıb.
Azərbaycan Universiteti müsabiqənin final mərhələsində 4 tələbə ilə təmsil olunub. Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri Rəhimli Kənan, Cəfərova Fatimə, Məmmədli Hilal və Saatov Rövşən daxili seçim turunda yüksək nəticə göstərərək müsabiqənin finalında iştirak hüququ qazanıblar.

Azerbaijan University was awarded with appreciation
Azerbaijan University was awarded with the certificate of appreciation for the organizational support and effective cooperation provided by the Young Accountants Public Union with the financial support of the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan within the framework of the project "Organization of Youth Olympiad II". The Olympic Games held in Baku, Sumgait and Ganja consisted of two stages, including the selection round and final.
The main objective of the project is to enhance the analytical thinking of young people in teaching accounting, to organize youth competitions, identify and stimulate effective ways of evaluating their intellectual abilities and creativity, create favorable conditions for talented and talented students, provide their future development and professional orientation, organize awareness of young people in the field of accounting.
The final stage of the project was held at the Baku Congress Center. Totally, 45 students participated in the final stage of the contest, covering more than 400 students from 11 universities. The winners of the I, II and III places were awarded with diplomas and prizes in the competition based on Accounting questions prepared by the Financial Science and Training Center under the Ministry of Finance. Rahimli Kanan, a student of Business and Economics School of  Azerbaijan University, took the 6th place.
Azerbaijan University was represented by 4 students at the final stage of the competition. Students from Business and Economics School Rahiman Kanan, Jafarova Fatima, Mammadli Hilal and Saatov Rovshan won the right to participate in the final of the competition by showing a good result in the inter- selection round.