Azərbaycan Universitetində II qrup üzrə yeddi ixtisas tədris olunur
Azərbaycan Universiteti II qrup abituriyentlərinə mühasibat uçotu və audit, maliyyə, iqtisadiyyat, menecment, marketinq, biznesin idarə edilməsi və kommersiya olmaqla yeddi ixtisas təklif edir. Bütün ixtisaslara Dövlət sifarişi ilə (pulsuz) qəbul mümkündür.
II qrup ixtisaslarına qəbul Azərbaycan və ingilis bölmələri üzrə aparılır. İngilis bölməsinə qəbul olan tələbələr üçün təhsil müddəti bir il hazırlıq olmaqla beş ildir.
II qrup abituriyentləri qəbul aparılan ixtisasların karyera perspektivləri haqqında ətraflı məlumat almaq üçün Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli küçəsi 71 ünvanında fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər. Mərkəz Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə əldə edilmiş razılığa əsasən yaradılıb və həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10.00-dan 17.00-dək ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Abituriyent və valideynlər (+99412) 431 41 12 (daxili 133) nömrəli telefonla əlaqə saxlamaqla həftənin cümə axşamı günləri saat 10.00-dan 16.00-dək “Açıq qapı” günlərində iştirak edə bilər, suallarını universitetin əməkdaşlarına, professor-müəllim heyətinə ünvanlaya bilərlər.

Azerbaijan University offers seven majors on the II major group
The State Examination Centre (SEC) will hold the admission exam on the II and III major groups on May 19.
Enrolee Consultation Centre of Azerbaijan University wishes successes to all applicants who will sit the admission examination.
Azerbaijan Unversity offers 7 majors to the II major group applicants including Accounting and audit, finance, economics, management, marketing, business administration and commerce. It is possible to enrol all majors without tuition fee.
II group applicants can enrol to the majors on both English and Azerbaijani sections. The duration of education is 5 years including the 1-year foundation for the students enrolled in the English section.
The II Group applicants can approach the Enrolee Consultation Centre of Azerbaijan University operating at 71, Jeyhun Hajibeyli street, Nasimi district in Baku to get detailed information about career perspectives of the majors. The Centre has been established according to the agreement between the University and the State Examination Centre and operates free of charge for students from  10.00 a.m to 05.00 p.m on working days (except Saturdays, Sundays and on public holidays).
Applicants and their parents can participate in Open Doors Days from 10.00 a.m to 04.00 p.m on Fridays and address their questions to university staff and faculty members by contacting at (+99412) 431 41 12 (internal line 133).