Azərbaycan Universitetində 2017/2018-ci tədris ilinin payız semestinin imtahan sessiyası başa çatıb. 27 dekabr 2017 - 2 fevral 2018-ci il tarixləri arasında keçirilən sessiya dövründə imtahanların normativ sənədlər əsasında təşkili, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edilməsi, imtahanın gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların, münaqişə və şikayətlərin dərhal aradan qaldırılması məqsədi ilə imtahan qərargahı, həmçinin imtahan nəticələrinin təkrar yoxlanılması ilə əlaqədar komissiya fəaliyyət göstərib.
Sessiya dövründə 513 imtahan keçirilib. 2 fevral 2018-ci il tarixi etibarı ilə komissiyaya 223 apelyasiya ərizəsi daxil olub. Onlardan 94-ü əsaslı sayılaraq tələbələrin müraciəti təmin edilib. 6 ərizəyə isə baxılmaqdadır. “İkinci cəhd” imtahanlarında iştirak etmək üçün isə 4 fakültə üzrə ümumilikdə 538 ərizə daxil olub.
İmtahanların gedişinə müşahidə kameraları və nəzarət qrupunun əməkdaşları tərəfindən nəzarət olunub.

Winter examination session has been completed at Azerbaijan University
The fall semester exam session of 2017/2018 academic year has been completed at Azerbaijan University. The exam center operated for the purpose of organizing examinations on the basis of normative documents, ensuring transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge, control over the examination, immediate elimination of negative issues, as well as comission were functioned for re-checking the exam results during the session between December 27, 2017 and February 2, 2018.
513 examinations were held during the session. The Commission received 223 petitions including February 2, 2018. 94 of them were justified and the students' appeals were granted. 6 petitions are under the consideration. In total, 538 applications were received from 4 faculties to participate in "Second attempt” examination.