Azərbaycan Universitetinin nümayəndə heyəti İtaliyada beynəlxalq tədbirdə iştirak edir
Azərbaycan Universitetinin nümayəndə heyəti İtaliyada işgüzar səfərdədir. Rektorun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova Tuscia Universitetində keçirilən  “International Week” (Beynəlxalq həftə) tədbirində iştirak edirlər.
Bir sıra ölkələrin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbirin ilk günündə iştirakçılara Tuscia Universitetinin “Erasmus+” proqramları çərçivəsində davam edən layihələri haqqında məlumat verilib, həmçinin ikili diplom proqramları, “Erasmus qarışıq intensiv proqramları” (Erasmus Blended Intensive Programmes) və beynəlmiləlləşmə mövzularında müzakirələr aparılıb.
Tədbirin məqsədi universitetlərarası əməkdaşlığın və beynəlxalq təcrübənin gücləndirilməsidir. İştirakçılar müxtəlif ölkələrdən olan həmkarları ilə əlaqə quraraq, təhsil və tədqiqat sahəsində birgə layihələrin inkişafı istiqamətində əməkdaşlığın əsasını qoyurlar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti İtaliyanın Tuscia Universiteti ilə 2023-cü ildən başlayaraq MBA proqramının Marketinq istiqaməti üzrə beynəlxalq  ikili diplom proqramı həyata keçirir.

A delegation from Azerbaijan University is participating in a staff week event in Italy
A delegation from Azerbaijan University is on a business trip in Italy. The Rector's Advisor, Director of the International Master's and Doctoral Center, Nushaba Guliyeva, and the Head of the International Relations Department, Elmira Ismayilova, are participating in the "International Staff Week" event held at Tuscia University.
On the first day of the event, attended by representatives from several countries, participants were informed about the ongoing projects within the framework of Tuscia University's "Erasmus+" programs. Additionally, discussions were held on dual degree programs, "Erasmus Blended Intensive Programmes," and topics related to internationalization.
The aim of the event is to strengthen inter-university collaboration and international experience. Participants establish connections with their counterparts from various countries, laying the foundation for cooperation in the development of joint projects in education and research.
It should be noted that Azerbaijan University has been implementing an international dual degree program in the MBA program with a focus on Marketing in collaboration with Tuscia University of Italy since 2023.