Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva yubiley medalı ilə təltif olunub
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayevin 26 oktyabr 2023-cü il tarixli əmrinə əsasən “Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin 100 illiyi (1921 –2021)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif olunub.
Azərbaycanın ilk ali pedaqoji təhsil ocağının – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin fəaliyyətə başlamasının 100 illiyi 2021-ci ildə tamam olub. Ölkəmizin təhsil tarixində xüsusi yer tutan, zəngin ənənələrə malik ali təhsil müəssisələrindən olan Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti yarandığı vaxtdan etibarən üzərinə düşən vəzifələri həmişə layiqincə yerinə yetirib, elmi-pedaqoji kadr hazırlanması işini müvəffəqiyyətlə həyata keçirib.
Qeyd edək ki, yubiley medalı ilə elm, təhsil və pedaqoji kadr hazırlığı sahələrində yüksək nailiyyətlər əldə etmiş, bu sahələrin inkişafına xüsusi töhfə vermiş, sosial-mədəni inkişafda fəal iştirak etmiş müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqanın (qurumun) əməkdaşları, o cümlədən keçmiş əməkdaşları, məzunları, həmçinin elm, təhsil və beynəlxalq əməkdaşlıq sahəsində dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində və müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqanın (qurumun) tərəqqisində xüsusi xidmətləri olan Azərbaycan  Respublikasının vətəndaşları, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər təltif edilirlər.

Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva was awarded with Anniversary Medal
According to the order of the Minister of Science and Education Emin Amrullayev dated October 26, 2023, rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva was awarded the Anniversary Medal of the Republic of Azerbaijan “100th anniversary of Azerbaijan State Pedagogical University (1921-2021)”.
The 100th anniversary of the launch of Azerbaijan State Pedagogical University, the first higher educational institution of Azerbaijan, was completed in 2021. Azerbaijan State Pedagogical University, which occupies a special place in the history of education of our country, is one of the higher educational institutions with rich traditions, has always fulfilled its duties decently since its establishment and successfully implemented the work of training scientific and pedagogical personnel.
It should be noted that the anniversary medal is awarded to the employees, including former employees, graduates of the body (institution) determined by the relevant executive authority who have achieved high accomplishments in the fields of science, education and pedagogical personnel training, have made a special contribution to the development of these fields, and have actively participated in socio-cultural development, as well as citizens of the Republic of Azerbaijan, foreigners and stateless persons who have special services in the implementation of state policy in the field of science, education and international cooperation and have special services in the progress of the body (institution) determined by the relevant executive authority.