Beynəlxalq ECDL sertifikatı iş dünyasına çıxışı dəstəkləyir
Tələbələrinin seçdikləri ixtisas üzrə günün tələbləri ilə səsləşən bilik, bacarıq və vərdişlərə yiyələnməsini daim diqqət mərkəzində saxlayan Azərbaycan Universiteti bu istiqamətdə növbəti mühüm addım ataraq kompüter biliklərini ölçən beynəlxalq sertifikat proqramı ECDL (European Computer Driving Lisence) təlimlərinə start verir. Universitetin ECDL Təlim və Test Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan təlimlərdə Azərbaycan Universitetinin bütün ixtisaslar üzrə III və IV kurs tələbələri iştirak edə bilər.
Dərs müddəti 2 aydır. Dərslər həftədə 2 dəfə, hər dərs 90 dəqiqə olmaqla təşkil olunacaq və aşağıdakı modullar üzrə aparılacaqdır.
• Kompüterin əsasları
• Onlayn biliklər
• Mətn Prosessoru
• Elektron cədvəllər
• Təqdimat
Dərslər 1 noyabr 2018-ci il tarixində başlayacaqdır. Təlimlərdə iştirak ödənişlidir. Ödəniş 100 manatdır. İmtahanı uğurla keçənlərə müvafiq modullar üzrə beynəlxalq sertifikat veriləcəkdir.
Təlimləri Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev aparacaq.
Qeydiyyat və əlavə məlumat üçün İKT fakültəsi ilə əlaqə saxlamağınız xahiş olunur.
Tel.: (+99412) 4314112/13/16/17 (daxili 121, 122), 0502683807, 0502851496
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti ECDL-in (European Computer Driving Licence – Avropa Kompüter Səviyyəsi Ölçmə Sertifikatı ) ölkəmizdəki rəsmi Akkreditasiya Olunmuş Test Mərkəzi (ATM) olaraq təsdiqlənib.
Universitetin nəzdindəki ECDL Mərkəzi həm təlim, həm də test mərkəzi kimi fəaliyyət göstərir. ECDL təlimlərinin imtahanlarından uğurla keçən iştirakçılar kompüter bacarıqlarını beynəlxalq səviyyəli sertifikatla təsdiq edə bilirlər.

Azerbaijan University, which constantly keeps its students’ acquisition of knowledge, skills and habits according to their specialities in the spotlight, takes the next important step in this direction and starts the tranings of the ECDL (European Computer Driving Lisence) certification program. The 3rd and 4th year students of all specialties of Azerbaijan University can take part in the trainings organized by the University's ECDL Training and Test Center.
The course will last for 2 months. Classes will be organized twice a week and 90 minutes per lesson and will be conducted on the following modules.
• Basics of computer
• Online knowledge
• Text Processor
• Electronic spreadsheets
• Presentation
Classes will start on November 1, 2018. Attendance in tranings is on a paid basis. Fee is 100AZN. Candidates passing the exam will be given an international certificate on the appropriate modules.
For registration and more information, please contact the ICT Faculty.
Phone: (+99412) 4314112/13/16/17 (extension 121, 122) 0502683807, 0502851496
It should be noted that Azerbaijan University has been approved as the official accredited testing center of ECDL (European Computer Driving Licence) in our country. This status was granted to Azerbaijan University by the Institute of Information Technology of the Republic of Lithuania.
The ECDL certificate has been widely disseminated and recognized by more than 150 countries worldwide within the standards confirming computer literacy. The University's ECDL Center operates as a training and test center. Those who successfully passed the exams of ECDL trainings are able to prove their computer skills with an internationally recognized certificate.