Azərbaycan Universitetinin “İpək yolu” elmi jurnalı “Index Copernicus” bazasında qeydiyyata alınıb
“Index Copernicus” bazasından Azərbaycan Universitetinin  Elm şöbəsinə daxil olan rəsmi məktubda bildirilir ki, “İpək yolu” elmi jurnalı qeyd olunan bazada indekslənmək üçün qəbul edilib.
Qeyd edək ki, “Index Copernicus” bazası Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komisiyası tərəfindən filologiya ixtisası üzrə dövri elmi nəşrlərin daxil olduğu beynəlxalq xülasələndirmə və indeksləmə sistemləri siyahısına daxildir.
Bununla əlaqədar redaktorları, redaksiya heyətinin üzvlərini, rəyçiləri, müəllifləri təbrik edir, bu ciddi uğurun əldə edilməsində onların rolunu və töhfələrini yüksək qiymətləndiririk.
İnanırıq ki, “İpək Yolu” jurnalının bu bazada indekslənməsi jurnalın müəllif cografiyasını əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirəcək və bu da öz növbəsində onun elmi səviyyəsinin daha da yüksəməsinə töhfə verəcəkdir.

“Ipek Yolu” scientific journal of Azerbaijan University is registered in Index Copernicus database
The official letter received from the Index Copernicus database to the Science Department of Azerbaijan University states that the scientific journal "Ipek yolu" has been accepted for indexing in the mentioned database.
Note that the Index Copernicus database is included in the list of international summarizing and indexing systems, which include periodical scientific publications in the field of philology by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
In this regard, we congratulate the editors, members of the editorial board, reviewers, authors, and highly appreciate their role and contributions in achieving this serious success.
We believe that the indexing of the "Ipek Yolu" journal in this database will significantly expand the author geography of the journal, which in turn will contribute to the further improvement of its scientific level.