İR üzrə mütəxəssis Günel Bəşirova ECAR təlimində iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) Erasmus+ layihəsi çərçivəsində ali təhsil müəssisələrinin insan resursları üzrə məsul şəxslərinə “Strateji insan resurslarının idarə olunması” təlim proqramı üzrə sertifikatların təqdim edilməsinə həsr edilmiş tədbir keçirilib.  Sertifikatlaşdırma təliminin məqsədi ali təhsil müəssisələrinin müvafiq sahə üzrə fəaliyyət göstərən məsul şəxslərinin bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və təcrübələrinin artırılmasıdır.
“Azerbaijan HR Institute” şirkətinin dəstəyi ilə təşkil edilmiş təlim proqramında 16 ali təhsil müəssisəsindən 18 mütəxəssis iştirak edib. Təlimdə Azərbaycan Universitetini İnsan Resursları Departamentinin mütəxəssisi Günel Bəşirova təmsil edib.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən beynəlxalq layihənin koordinatoru Bakı Biznes Universitetidir. 2021-2024-cü illəri əhatə edən layihənin əsas məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransının yaradılması yolu ilə universitetlər və digər maraqlı tərəflər arasında milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Layihədə Azərbaycandan 20, Avropadan 5 ali təhsil müəssisəsi və təşkilat iştirak edir.

Within the framework of the Erasmus+ project “Establishment of the Conference of Rectors in Azerbaijan” (ECAR) of which Azerbaijan University is a partner, an event was held dedicated to the awarding of certificates under the “Strategic Human Resource Management” training program to persons responsible for human resources of higher educational institutions. The aim of the certification training is to improve the knowledge and skills of the responsible persons of higher education institutions operating in the relevant field and to increase their experience.
16 specialists from 18 higher education institutions participated in the training program organized with support of Azerbaijan HR Institute. Specialist of Human Resources Department Gunel Bashirova represented Azerbaijan University at the training.
It should be noted that coordinator of the international project implemented with financial support of the European Commission is Baku Business University. The principal aim of the project, covering the period from 2021 to 2024, is to develop national networks and cooperation between universities and other stakeholders through the creation of a conference of rectors in accordance with national development strategies. 20 higher education institutions and organizations from Azerbaijan and 5 from Europe participate in the project.