Misirin Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndəsi Azərbaycan Universitetində olub
Misir Ərəb Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin mədəniyyət attaşesi və Misir Mədəniyyət və Təhsil Əlaqələri Mərkəzinin müdiri Əhməd Sami Elaydi Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan Universiteti ilə mərkəz, eləcə də Misir universitetləri arasında mümkün əməkdaşlıq perspektivləri və istiqamətləri müzakirə olunub.
Rektor Səadət Əliyeva qeyd edib ki, rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsi çoxşaxəli beynəlxalq əlaqələrin qurulmasına və genişləndirilməsinə əhəmiyyət verir və daim diqqət mərkəzində saxlayır. Tələbələri üçün xarici tərəfdaş universitetlərdə təqaüdlü təhsil və akademik təcrübə imkanları yaradan Azərbaycan Universiteti ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsini strateji hədəf kimi müəyyənləşdirib.
Mərkəzin müdiri Əhməd Sami Elaydi iki ölkə arasında dost münasibətlərin inkişafından və ikitərəfli təhsil əlaqələrinin inkişafına töhfə verməkdən böyük məmnunluq duyacaqlarını bildirib.
Görüşdə Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov da iştirak edib.

Representative of Embassy of Egypt in Azerbaijan was at Azerbaijan University
The Attaché for Cultural Issues of the Embassy of the Arab Republic of Egypt to Azerbaijan and the Head of the Egyptian Center for Cultural and Educational Relations Mr. Ahmed Sami Elaydi met with the rector of Azerbaijan University Mrs. Saadat Aliyeva.
The perspectives and directions of cooperation among the Center, as well as the Egyptian universities and Azerbaijan University were discussed at the meeting.
Rector Mrs. Saadat Aliyeva noted that the university she leads attaches great importance to establishing and expanding multidimensional international relations and always keeps it in the spotlight. Azerbaijan University, which provides scholarships and opportunities for academic experience to foreign partner universities for its students, has considered the implementation of dual diploma programs as a strategic target.
Head of the Center Mr.Ahmed Sami Elaydi said they would be pleased to contribute to the development of friendly relations and the expansion of bilateral ties between the two countries.