Tələbələr “Ümumdünya Sağlamlıq Günü” ilə bağlı aksiya keçirib
Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi  Aynur Bünyatova və I kurs magistratura tələbələrinin təşkilatçılığı ilə “Ümumdünya Sağlamlıq Günü” ilə bağlı aksiya keçirilib.
Aksiyada universitetin bufetində özəl stend qurulub. Tələbələrə stenddə yerləşdirilən “Sağlamlıq bankası”ndan üzərində sağlamlıq haqqında maraqlı yazılar olan kağızları çəkmək təklif olunub,  həmçinin “Siqaret çəkmə, alma ye” devizi ilə alma paylanıb. Aksiya çərçivəsində terrasda Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində sosial iş və Gənclərlə iş ixtisası üzrə təhsil alan magistratura tələbələrinin iştirakı ilə flaşmob da keçirilib.
Aksiyanın məqsədi Ümumdünya Sağlamlıq Günü ilə bağlı tələbələrin məlumatlandırılması, zərərli vərdişlərdən uzaqlaşdırılması və sağlam yaşama diqqət çəkməkdən ibarətdir.

Students held an action related to “World Health Day”
An action related to "World Health Day" was organized by Aynur Bunyatova, a teacher of the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University and 1st year graduate students.
A private stand was set up in the university canteen during the campaign. Students were offered to choose  papers with interesting writings about health from the "Health jar" placed on the stand, and apples were delivered with the motto "Don't smoke, eat apples". As part of the action, a flash mob was held on the terrace with the participation of master's degree students and youth work in various fields of life activities.
The purpose of the action is to inform students about the World Health Day, to get rid of harmful habits and to draw attention to a healthy life.