Zəfər Gününə həsr olunmuş vebinar keçirilib
Azərbaycan Universitetində Zəfər Günü tədbirləri çərçivəsində “Qələbəmizin rəmzi: güclü iqtisadiyyat, güclü ordu, güclü dövlət” mövzusunda vebinar keçirilib. Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrası tərəfindən təşkil olunan tədbirdə qeyd olunub ki, bir il bundan əvvəl 27 sentyabrda başlayan “dəmir yumruq” əməliyyatı müasir Azərbaycan tarixində yeni bir səhifə açıb. Ölkəmizin bütün dünyaya səs salan 44 günlük Vətən Müharibəsindəki şanlı qələbəsinin sevincini böyük qürurla yaşayırıq.
İctimai elmlər kafedrasının müdiri, professor Qabil Əliyev böyük zəfərin müxtəlif aspektlərdən tədqiqnin başlanğıc mərhələsində olduğunu bildirib. Professor qeyd edib ki, dövlətimiz indi Qarabağa və Şərqi Zəngəzura böyük qayıdışa köklənib. Bu böyük amala xidmət edən iqtisadi layihələr, həyata keçirilən irimiqyaslı bərpa, quruculuq və abadlıq işləri hazırda yüksək səviyyədə və uğurla davam etdirilir.
Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının müdiri Nəriman Böyükkişinin çıxışı Azərbaycanın 30 ilə yaxın müddət ərzində işğalçı ölkə üzərində qələbəsini təmin edən iqtisadi əsaslara və ordu quruculuğuna həsr olunub. Kafedra qeyd edib ki, Azərbaycan xalqı və Azərbaycan əsgəri torpaqlarımızın işğaldan azad olunması,  ölkəmizin ərazi bütövlüyünün təmin olunması missiyasını Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyində tam və qəti qələbəyə nail olaraq həyata keçirib. Nəriman Böyükkişi işğaldan azad olunmuş torpaqlarımızın zəngin iqtisadi potensiala, həmçinin kənd təsərrüfatı və turizm baxımından böyük imkanlara malik olduğunu, dövlətimizin Qarabağı və Şərqi Zəngəzuru dünyanın ən gözəl bölgələrindən birinə çevirmək əzmində olduğunu da sözlərinə əlavə edib.

Held webinar dedicated to Victory Day
Azerbaijan University held a webinar on "Symbol of our victory: a strong economy, strong army, strong state" as part of Victory Day. The event organized by the Department of Finance and Economics noted that the "iron fist" operation, which began a year ago on September 27, has opened a new page in the history of modern Azerbaijan. We are very proud of the joy of our country's glorious victory in the 44-day Patriotic War, which resonated around the world. We are very proud of the thrill of our country's glorious victory in the 44-day Patriotic War, which echoed around the world.
The Department of Social Sciences, Professor Gabil Aliyev, said that the great victory was at the initial stage of research in various aspects. The professor noted that our state now focuses on a great return to Karabakh and East Zangazur. The economic projects that serve this great cause, the large-scale restoration, construction, and improvement work carried out, are now being carried out at a high level and successfully.
The speech of the head of the Department of Finance and Economics, Nariman Boyukkishi, was dedicated to the economic foundations and army building that ensured the victory of Azerbaijan over the occupying country for almost 30 years. The department noted that the Azerbaijani people and the Azerbaijani military carried out the mission of liberating our lands from occupation and ensuring the territorial integrity of our country under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev with a complete and decisive victory. Nariman Boyukkishi added that our liberated lands have rich economic potential and great opportunities in terms of agriculture and tourism, and our state intends to turn Karabakh and East Zangazur into one of the most beautiful regions in the world.