Azərbaycan Universiteti təkrar ali təhsil üçün sənəd qəbulu elan edir
Azərbaycan Universiteti 2024/2025-ci tədris ili üçün təkrar ali təhsil almaq istəyənlər üçün sənəd qəbulu elan edir. Sənədlərin qəbulu Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin https://portal.edu.az/ saytı vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir və 30 avqust 2024-cü il saat 18.00-da başa çatacaq.
Azərbaycan Universitetində təkrar ali təhsil yalnız ödənişli formada; təkrar ali təhsil almaq istəyən şəxs və ya onun işlədiyi idarə və təşkilatlarla bağlanmış müqavilə əsasında; qiyabi təhsil formasında (axşam və ya gündüz növbəsi, həftənin 6 günü) aşağıdakı ixtisaslar üzrə təşkil olunur:
- İnformasiya texnologiyaları
- Biznesin idarə edilməsi
- Marketinq
- Mühasibat
- Sosial iş
- Turizm işinin təşkili
Təhsil haqqı bütün ixtisaslar üzrə Azərbaycan vətəndaşları üçün illik 2000 (AZN) manat; əcnəbilər üçün 3400 (AZN) manatdır. Təhsil Azərbaycan və ingilis dillərində aparılır.
Qeyd olunan ixtisaslara qəbul olmaq istəyənlər tələb olunan sənədləri https://portal.edu.az/ portalı vasitəsilə təqdim etdikdən sonra office@au.edu.az elektron poçtuna göndərməlidirlər. Sənədlər müvafiq tələblərə cavab verdiyi halda iddiaçılar təkrar ali təhsil almaq hüququnu qazanırlar.
Xarici ölkələrdə ali təhsil almış şəxslər, əcnəbilər yalnız diplomları mövcud qaydada Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən tanındıqdan sonra universitetdə təkrar ali təhsil ala bilərlər.

Azerbaijan University announces admission of documents for those wishing to get re-higher education for the 2024/2025 academic year. Admission of documents is carried out electronically through the https://portal.edu.az/ - website of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and will end on August 30, 2024 at 06.00 p.m.
Re-education at Azerbaijan University is organized only in paid Form; on the basis of a contract with a person wishing to re-education or the institutions and organizations where she/he works; in correspondence form (evening or day shift, 6 days a week) on the following specialties:
- Information Technology
- Business Management
- Marketing
- Accounting
- Social Work
- Organization of Tourism Business
Tuition fee is 2000 (AZN) manat per year for citizens of Azerbaijan in all specialties and 3400 (AZN) manats for foreigners. Education is carried out in Azerbaijani and English.
Those wishing to be admitted to these specialties must send these documents to the office@au.edu.az e-mail after submitting the required documents through the https://portal.edu.az/ portal. If the documents meet the relevant requirements, applicants gain the right to obtain re-higher education.
Persons who have received higher education in foreign countries and foreigners can get higher education at the University only after their diplomas are recognized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan in the appropriate manner.
The following documents are required for application:
- Application to the Rector
- A copy of the document (diploma) about the higher education, diploma supplement and academic transcript