Abituriyent Məsləhət Mərkəzi
Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən 2018-ci ildə yaradılan Abituriyent Məsləhət Mərkəzi ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə kömək məqsədilə fəaliyyət göstərir.
Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssiələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər haqqında ödənişsiz köməklik göstərirlər.
Abituriyent Məsləhət Mərkəzi Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən elan olunmuş ixtisas seçimi günlərində həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10.00-dan 17.00-dək fəaliyyət göstərir.

As per the agreement reached between the State Examination Center and the University of Azerbaijan, the Applicant Counseling Center, established in 2018, operates to help applicants seeking admission to higher and secondary vocational education institutions.
The center's specially trained staff provides free assistance to applicants on student admission rules, application acceptance to higher and secondary special education institutions, procedure for filling and approval of “Applicant's electronic application” and solution of technical problems that may arise in this case, competition conditions, issues to be considered when choosing a specialty
The Applicant Counseling Center operates 5 days a week (excluding Saturdays, Sundays and holidays) from 10:00 to 17:00 on the days of specialty selection announced by the State Examination Center.