Xarici dillər kafedrası PTE testi keçirəcək
Azərbaycan Universitetinin Xarici dillər kafedrası iyun ayında növbəti PTE testi keçirməyi planlaşdırır. İngilis dili səviyyəsi yüksək olan tələbələr kafedra tərəfindən keçiriləcək yerləşdirmə testindən (placement test) keçdikdən sonra PTE imtahanında iştirak etmək hüququ qazanacaq.
Müraciət bütün universitetlərin tələbələri üçün açıqdır.
Maraqlananlar və əlavə məlumat almaq istəyən tələbələr Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədovaya müraciət edə bilərlər. Kafedra III mərtəbə 322-ci otaqdadır.
Qeyd edək ki, PTE (Pearson Test of English) IELTS və TOEFL ilə birlikdə ingilis dili biliyini beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən ən məşhur sertifikatlardan biri olub, bir-biri ilə sıx bağlı 6 pillədən ibarətdir. Testlər tələbələr üçün münasib olan təqvimə əsasən ildə dörd dəfə keçirilir.

The Department of Foreign Languages will conduct a PTE test
The Department of Foreign Languages of the Azerbaijan University plans to conduct another PTE test in June. Students with a high level of English will be eligible to participate in the PTE exam after passing the placement test, which will be conducted by the department.
The application is open to students of all universities.
Interested persons and students who wish to receive additional information can contact the head of the Department of Foreign Languages Samira Mammadova. The chair is located in room 322 on the third floor.
Note that the PTE (Pearson Test of English), along with IELTS and TOEFL, is one of the most popular certificates confirming knowledge of English at the international level, and consists of 6 closely related levels. Tests are conducted four times a year according to a calendar that is relevant for students.