“Learn2Share” layihəsi çərçivəsində tələbələr üçün təlimlərə start verilib
Azərbaycan Universitetində Təlim-Tədris Mərkəzi, Keyfiyyət təminatı şöbəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Learn2Share” layihəsinə start verilib.
Layihə çərçivəsində Azərbaycan Universitetinin 20 tələbəsi üçün “Problemi seçmə və problemi araşdırmaq yolları” mövzusunda birinci təlim keçirilib. Təlim-Tədris Mərkəzinin müdiri Samir Salayev tərəfindən aparılan təlim zamanı çıxış üçün problemi seçmək, problemi araşdırmaq və məlumat toplamaq strategiyaları praktiki nümunələrlə izah olunub. İnteraktiv formada təşkil olunan təlimin sonunda iştirakçı tələbələrə növbəti təlimə qədər xüsusi ev tapşırıqları təqdim olunub.
Layihə çərçivəsində növbəti təlimlər 23 aprel 2026-cı il və 1 may 2026-cı il tarixlərində keçiriləcək. 23 aprel 2026-cı il tarixində keçiriləcək ikinci təlim“Problemin aktuallığını və təklifləri vizuallaşdırmaq yolları” mövzusunda, 1 may 2026-cı il tarixində keçiriləcək üçüncü təlim isə “Təsirli nitq – Natiqlik vasitəsi ilə mesaj çatdırmaq” mövzusunda olacaq.
Qeyd edək ki, “Learn2Share” layihəsi çərçivəsində təşkil olunacaq təlimlərlə tələbələrdə problem araşdırma, vizuallaşdırma və geniş auditoriya qarşısında effektiv təqdim etmək bacarıqları yaradılacaq. Layihənin yekun mərhələsində iştirakçıların geniş auditoriya qarşısında natiqlik bacarıqlarının nümayişi təşkil olunacaq.

Trainings for students have been launched within the framework of the “Learn2Share” project
The “Learn2Share” project, jointly organized by the Training and Education Center, the Quality Assurance Department, and the Student Youth Organization of Azerbaijan University, has officially started.
The first training session, held for 20 students of Azerbaijan University within the framework of the project, was dedicated to the topic “Methods of problem selection and problem research”. The session was conducted by Samir Salayev, Head of the Training and Education Center, where through practical examples, he explained strategies for selecting a topic for presentation, researching a problem, and collecting relevant information. At the end of the interactive training, participants were assigned specific homework tasks to complete before the next session.
The subsequent trainings within the project will take place on April 23, 2026, and May 1, 2026. The second session, scheduled for April 23, 2026, will focus on “Methods of visualizing problem relevance and proposals”, while the third session, scheduled for May 1, 2026, will be dedicated to “Effective speech – Delivering messages through oratory skills”.
It should be noted that the trainings organized under the “Learn2Share” project aim to develop students’ skills in problem-solving, visualization, and effective presentation before a wide audience. In the final stage of the project, participants will demonstrate their public speaking skills in front of a broader audience.