Tələbə Elmi Cəmiyyətinin fəal üzvləri sertifikatla təltif olunublar
Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Analysis of “The Economist’s” journal cover page: Global Economic and Cultural Contexts” adlı müzakirədə fəal iştirak edən tələbələr sertifikatla təltif olunublar. Tələbələrə sertifikatlarını fakültənin dekanı Tural Qocayev təqdim edib.
Müzakirədə Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin ingilis bölməsi üzrə III kurs tələbələri Aytən Aslanova (Mühasibat), Gülnarə Süleymanova (Marketinq),  Nərmin Abdullayeva (Marketinq), Aysel Musayeva (Mühasibat) və Fəxri Məmmədli (Biznesin idarə edilməsi) “The Economist” jurnalının 2026-cı il üz qabığı ilə bağlı hazırladıqları təqdimatları auditoriya ilə bölüşüblər. Təqdimatlarda jurnalın üz qabığında yer alan simvollar qlobal iqtisadi proseslər, geosiyasi dəyişikliklər və mədəni kontekst baxımından təhlil olunub.
Tədbirdə həmçinin 1992-ci ildə ABŞ Konqresi tərəfindən “Azadlığa dəstək aktı”na (Freedom Support Act) əlavə edilən və ABŞ-nin Azərbaycana birbaşa dövlət yardımını qadağan edən 907-ci düzəliş və hazırkı vəziyyəti haqqında da məlumat verilib, Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev və ABŞ prezidenti Donald Trumpın görüşündən videoçarx təqdim olunub.

Certificates awarded to active members of the Student Scientific Society
Certificates were awarded to students who actively participated in the discussion on “Analysis of “The Economist’s” journal cover page: Global Economic and Cultural Contexts”, organized by the Student Scientific Society of the Faculty of Business and Economics. The certificates were presented by the Dean of the Faculty, Tural Godjaev.
During the discussion, third-year students from the English-medium program of the Faculty of Business and Economics Aytan Aslanova (Accounting), Gulnara Suleymanova (Marketing), Narmin Abdullayeva (Marketing), Aysel Musayeva (Accounting), and Fakhri Mammadli (Business Management) presented analyses of the 2026 cover of The Economist, examining its symbols in the context of global economic processes, geopolitical developments, and cultural factors.
The event also included information on U.S. Congressional Amendment 907, adopted in 1992 under the Freedom Support Act, which prohibits direct U.S. government assistance to Azerbaijan, along with its current status. A video recording of the meeting between the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, and the President of the United States, Donald Trump, was also presented.