Abituriyent Məsləhət Mərkəzi fəaliyyətini davam etdirir
Dövlət İmtahan Mərkəzinin Azərbaycan Universiettində ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə ixtisas seçimi ilə əlaqədar kömək etmək məqsədilə ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzi işini davam etdirir.
Aprel ayında fəaliyyətə başlayan mərkəzin xüsusi treninq keçmiş əməkdaşları abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, “Abituriyentin elektron ixtisas seçimi ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilməsi qaydası, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan vacib məsələlər və s. haqqında ödənişsiz xidmət və köməklik göstərirlər.
Abituriyentlər onları maraqlandıran suallarla bağlı Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər. Mərkəz Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli 71 ünvanında həftənin 5 günü (şənbə və bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək fəaliyyət göstərir.

The Applicant Counseling Center of Azerbaijan State Examination Center, which acts on a fee-free basis at Azerbaijan University, to assist applicants seeking admission to higher and secondary vocational education institutions continues its activities.
Special trained colleagues of the center, which started operating in April, assist applicants on student admission rules, procedure for completing and approving the "Applicant's electoral specialty application", competition conditions, important issues to be considered when choosing a profession, etc.
Applicants can apply to the Applicant Counseling Center about the questions interested them. The center operates 5 days a week (except Saturdays and Sundays) from 10:00a.m. to 5:00p.m., at 71Jeyhun Hajibeyli st., Nasimi district, Baku.