AYNA Azərbaycan Universitetində maarifləndirici sessiya keçirib
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) təşəbbüsü ilə Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün mikromobillik vasitələrinin düzgün və təhlükəsiz istifadəsi, həmçinin bu sahədə zəruri vərdişlərin yaradılması məqsədilə maarifləndirici sessiya təşkil edilib. Sessiyanın məqsədi tələbələrə gündəlik həyatlarında faydalı olacaq bilik və vərdişlər qazandırmaq, ictimai mühitdə məsuliyyətli davranış mədəniyyətini formalaşdırmaq, müasir nəqliyyat növlərindən istifadə edilməsini təşviq etməkdir.
Tədbirin birinci hissəsində AYNA-nın Kommunikasiya departamentinin böyük mütəxəssisi Ruhlan Əbülfəzzadə “Universitet mühitində mikromobillik mədəniyyəti” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda agentliyin yaranması, fəaliyyət istiqamətləri, mikromobillik anlayışı haqqında məlumat verilib, maraqlı faktlar təqdim olunub. Agentliyin əməkdaşı təqdimatın ardından tələbələrlə mikromobillik mədəniyyətinin formalaşdırılması, təhlükəsiz hərəkət vərdişlərinin gücləndirilməsi və mövcud infrastruktur barədə fikir mübadiləsi aparıb, sualları cavablandırıb.
Tədbirin ikinci hissəsində isə skuterdən düzgün və təhlükəsiz istifadə bacarıqlarının gücləndirilməsi məqsədilə praktiki təlim təşkil olunub.

The Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA) held an educational session at Azerbaijan University
At the initiative of the Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA), an educational session was organized for students of Azerbaijan University on the proper and safe use of micromobility vehicles, as well as on the development of necessary skills in this field. The aim of the session was to provide students with knowledge and skills that will be useful in their daily lives, to form a culture of responsible behavior in the public environment, and to encourage the use of modern modes of transport.
In the first part of the event, Ruhlan Abulfazzada, a senior specialist of the Communication Department of AYNA, delivered a presentation on “Micromobility Culture in the University Environment”. The presentation included information about the establishment of the Agency, its activities, the concept of micromobility, as well as interesting facts. After the presentation, the Agency representative exchanged views with students on the formation of a micromobility culture, strengthening safe driving skills, and the existing infrastructure, and answered their questions.
While in the second part of the event, a practical training session was organized to enhance students skills in the proper and safe use of scooters.