Azərbaycan Universiteti Türkiyədə keçiriləcək beynəlxalq konfransın həmtəşkilatçısıdır
Azərbaycan Universiteti Türkiyənin Elazığ şəhərində yerləşən Fırat Universitetində 20-21 may 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək 7-ci beynəlxalq “Tətbiqi riyaziyyat və mühəndislik elmləri” (Computational Mathematics and Engineering Sciences – CMES-2023) konfransının həmtəşkilatçısıdır. Universitetin rektoru Səadət Əliyeva və elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov beynəlxalq tədbirin fəxri və təşkilat komitələrində təmsil olunurlar.
“CMES-2023” nəzəri və tətbiqi riyaziyyat, həmçinin mühəndislik elmləri sahəsində son elmi nəticələri müzakirə etmək üçün tədqiqatçılar və təcrübəçilər üçün ideal akademik platforma təqdim etməyi planlaşdırır. Bu tədbir həmçinin hesablama riyaziyyatı və onun mühəndislikdə tətbiqləri sahəsində qarşılıqlı əlaqəni stimullaşdırmaq, dəvətli məruzəçilərin və iştirakçıların bütün əlaqədar sahələr üzrə yeni elmi nəticələrini və işləmələrini təqdim etmək və hesablama təcrübəsini nümayiş etdirmək imkanı yaradacaqdır.

Azerbaijan University is the co-organizer of the international conference to be held in Turkey
Azerbaijan University is a co-organizer of the 7th international conference "Computational Mathematics and Engineering Sciences - CMES-2023" which will be held on May 20-21, 2023 at Fırat University in Elazig, Turkey. The rector of the university Saadat Aliyeva and vice-rector for scientific affairs Yusif Gasimov are represented in the honorary and organization committees of the international event.
CMES-2023 plans to provide an ideal academic platform for researchers and practitioners to discuss the latest scientific results in the area of theoretical and applied mathematics as well as engineering sciences. This event will also provide an opportunity to stimulate interaction in the field of computational mathematics and its applications in engineering, present new scientific results and works of invited speakers and participants in all related fields, and demonstrate computational expertise.