Bu gün Azərbaycan Universitetində 2019/2020-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasına start verilib.
Rektorun əmri ilə sessiyanın mövcud normativ sənədlər əsasında təşkil olunması, sessiya dövründə  tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edilməsi, imtahanların təşkilinə və gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların dərhal aradan qaldırılması məqsədilə “İmtahan qərargahı” fəaliyyət göstərir. Qərargaha daxil olan müraciət və şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılması təmin edilir.
Sessiya dövründə şəffaflığın təmin edilməsi üçün imtahanlarda ictimaiyyət nümayəndələrinin və valideynlərin iştirakına şərait yaradılıb. İmtahanlarda iştirak etmək istəyənlər (+99412) 431 41 12 (daxili 118) nömrəli telefon vasitəsi ilə Tədris şöbəsinə müraciət etməlidirlər.
Qış imtahan sessiyası dövründə tələbələrin biliyinin yenidən qiymətləndirilməsi və imtahan zamanı baş vermiş münaqişələrin aradan qaldırılması üçün ixtisas kafedralarına uyğun olaraq Apellyasiya Komissiyası da yaradılıb.

An examination session for the fall semester of the 2019/2020 academic year has begun at Azerbaijan University today.
According to the order of the rector, there is an “Examination Department” which is operating to organize the session on the basis of existing normative documents, to ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge during the session, to control the organization and course of exams, and to eliminate any negative consequences immediately.
To ensure transparency during the examination session, representatives of the public and parents were provided with the opportunity to participate in the exams. Those wishing to participate in the exams should contact the Department of Education by calling (+99412) 431 41 12 (ext. 118).
An Appeals Commission has been set up in accordance with specialty departments to reassess students' knowledge during the winter exam session and to resolve conflicts during the exam.