Azərbaycan Universitetində doktoranturaya qəbul üçün ixtisas imtahanı keçirilib
Azərbaycan Universitetində 2020/2021-ci tədris ili üzrə doktoranturaya qəbul üçün ixtisas imtahanı təşkil edilib. İngilis dili və fəlsəfə üzrə məqbul nəticə əldə etmiş namizədlər bu gün Müəssisələrin təşkili və idarə edilməsi, Sosial problemlər, Sosial iş və Ümumi tarix ixtisasları üzrə ixtisas imtahanında iştirak ediblər.
İmtahan prosesi koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar müəyyən edilmiş zəruri göstərişlər nəzərə alınaraq təşkil edilib. Namizədlərin hərarəti elektron termometrlə yoxlanılıb, tibbi maskalardan, dezinfeksiya məhlullarından istifadə edilib və onların imtahan otağında sosial məsafə nəzərə alınmaqla yerləşdirilməsi təmin edilib.
İxtisas imtahanında 4 namizəd iştirak edib. İmtahan nəticələrinin bu gün elan olunması nəzərdə tutulur.

Specialty exam for admission to doctoral studies was held at Azerbaijan University
Azerbaijan University has organized a specialty exam for admission to doctoral studies for the 2020/2021 academic year. Candidates who have passed the English language and philosophy exams today took the specialty exams in Enterprise Organization and Management, Social Problems, Social Work and General History.
The examination process was organized taking into account the necessary instructions identified in connection with the coronavirus pandemic. Candidates' temperatures were checked with an electronic thermometer, medical masks and disinfectants were used, and they were placed in the examination room taking into account the social distance.