Azərbaycan Universitetində “Zəngəzur: sabaha hesablanmış işğal” filminin təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetində Qarabağ zəfərinin ikinci ildönümünə həsr olunan daha br tədbir təşkil olunub. “Müharibə Veteranı Qadınlarına Sosial Yardım” İctimai Birliyinin “Zəngəzur: sabaha hesablanmış işğal” layihəsi çərçivəsində hazırlanan eyniadlı sənədli filmin Azərbaycan  Universitetinin tələbələri üçün təqdimatı keçirilib.
Filmin nümayişindən əvvəl ictimai birliyin sədri Rada Abbas çıxış edərək Zəngəzurun 1920-ci ildə Ermənistana verilməsi qərarı haqqında tələbələrə məlumat verib. Rada Abbas qeyd edib ki, film inigilis dilinə də tərcümə ediləcək. Sosial işin təşkili  kafedrasının müdiri, pedaqogika üzrə fəlsəfə doktoru Tünzalə Verdiyeva Vətən müharibəsi ilə işğaldan azad edilən torpaqlarımızın strateji əhəmiyyəti haqqında danışıb.
Çıxışların ardından sənədli filmin nümayişi olub.
Qeyd edək ki, sözügedən layihə Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin 2022-ci ildə elan etdiyi grant müsabiqəsinin qalibidir.

Presentation of the film “Zangazur: invasion calculated for tomorrow” was held at Azerbaijan University
26 october 2022
Baxış sayı: 7963
Another event dedicated to the second anniversary of the Karabakh victory was organized at Azerbaijan University. The presentation of the documentary film of the same name, which was made within the framework of the "Zangazur: invasion calculated for tomorrow" project of "Social Assistance to female veterans" Public Union (PU), was held for the students of Azerbaijan University.
Before the presentation of the film, Rada Abbas, the chair of the PU, made a speech and informed the students about the decision to transfer Zangazur to Armenia in 1920. Rada Abbas noted that the film will be translated into English.
Head of the department of organization of social work, doctor of philosophy in pedagogy Tunzala Verdiyeva spoke about the strategic importance of our lands freed from occupation during the Patriotic War.
After the speeches, a documentary film was demonstrated.
Note that the mentioned project is the winner of the grant competition announced by the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan in 2022.