Azərbaycan Universitetinin əməkdaşları İtaliyada səfərdədir
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva ilə Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov İtaliyanın Tuscia Universitetində səfərdədir. Əməkdaşlarımız qeyd olunmuş universitetdə “Erasmus” proqramı çərçivəsində təşkil olunan 5 günlük “International Week” tədbirində iştirak edirlər.
20-dən çox ölkədən 60-a yaxın nümayəndənin iştirak etdiyi tədbirdə ali təhsildə beynəlmiləlləşmə, beynəlxalq kredit mobilliyinin idarə olunması, “Erasmus” beynəlxalq mobillik ofislərinin fəaliyyətinin təşkili, “Erasmus” proqram və layihələrinə müraciətlər, keyfiyyətin idarə olunması, mədəniyyətlərarası dialoq kimi mövzularda fikir mübadiləsi aparılır, ikitərəfli görüşlər keçirilir.
Qeyd edək ki, mayın 23-də başlayan tədbir mayın 27-də yekunlaşacaq. Azərbaycan Universiteti tədbirdə  ölkəmizi təmsil edən yeganə ali təhsil müəssisəsidir.

Employees of the Azerbaijan University are on a visit to Italy
Advisor to the Rector of the Azerbaijan University, Director of the International Center for Master's and Doctoral Studies Nushaba Guliyeva and Head of the Department of International Relations Bakhtiyar Badalov are on a visit to the University of Tuscany, Italy. Our employees take part in the 5-day event “International WIC”, organized within the framework of the Erasmus program.
At the event, which is attended by about 60 representatives from more than 20 countries, an exchange of views is held on topics such as internationalization of higher education, management of international credit mobility, organization of Erasmus international mobility offices, appeals to Erasmus programs and projects, quality management, intercultural dialogue, bilateral meetings are held.
Note that the event, which began on May 23, will end on May 27. Azerbaijan University is the only higher education institution representing our country at the event.