Azərbaycan Universitetinin nümayəndəsi PETRA layihəsi çərçivəsində Türkiyəyə səfər edib
Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov “Azərbaycan universitetlərində tədris və təlimin təkmilləşdirilməsi” PETRA (Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities) layihəsi çərçivəsində Türkiyənin Gazi Universitetində səfərdə olub.
Bəxtiyar Bədəlov proqram çərçivəsində Türkiyənin Gazi Universitetində müzakirələrdə iştirak edib, nümayəndəmizə universitetin inzibati binaları, tədris korpusları və tədris- təcrübə sahəsi ilə də yaxından tanış olmaq imkanı da yaradılıb.
Layihənin əsas məqsədi Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrində tədris və təlimin təkmilləşdirilməsi sahəsində Avropa universitetləri ilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır. Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin də tərəfdaş olduğu layihədə 8 Azərbaycan  Universiteti – Azərbaycan Universiteti, Xəzər Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti və Bakı Slavyan Universiteti iştirak edir. Layihənin koordinatoru İspaniyanın Valensiya Politexnik Universitetidir. Layihənin Avropdan olan tərəfdaşları isə Finlandiyadan Jyvaskyla, Macarıstandan Debrecen, Avstriyadan Vyana Tətbiqi Elmlər, Türkiyədən Gazi universitetləridir.

Bakhtiyar Badalov, Head of International Relations Department of Azerbaijan University, visited Gazi University in Turkey within the framework of PETRA project on "Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities”.
Bakhtiyar Badalov participated in the discussions at Gazi University of Turkey within the framework of the program, as well as our representative had the opportunity to get  acquainted with the university's administrative buildings, educational buildings and teaching-practice areas.
The main objective of the project is mutual exchange experience with European universities on improving teaching and learning excellence in higher education institutions in Azerbaijan. In the partnership with the Ministry of Education of the Azerbaijan Republic eight Azerbaijan Universities - Azerbaijan University, Khazar University, Nakhchivan State University, Azerbaijan State Pedagogical University, Ganja State University, Sumgayit State University, Azerbaijan University of Languages and Baku Slavic University take part in the project. The project coordinator is Valencia Polytechnic University in Spain. The project partners from Europe are Jyvaskyla University from Finland, Debrecen University from Hungary, Vienna Applied Science University from Austria and Gazi University from Turkey.