Azərbaycan Universiteti ali təhsil müəssisələrinin sərgisində iştirak edir
Azərbaycan Universiteti Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan “Ali Təhsil Müəsisələrinin Sərgisi”ndə iştirak edir. Mərkəzin Elektron İmtahanlar Korpusunda (Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 108) keçirilən sərgi saat 10.30-dan 17.00-dək davam edir. 31 iyulda başlayan sərgi 2 avqust tarixində yekunlaşacaq.
Azərbaycan Universitetinin stendi korpusun 4-cü mərtəbəsindədir. Universitetin nümayəndələri burada  abituriyentlərin və valideynlərə Azərbaycan Universiteti haqqında məlumat verir və sualları cavablandırırlar. Azərbaycan Universiteti haqqında təqdimat, karyera və ixtisas seçiminə dair təlimlər isə 506-cı otaqda saat 13.00-dan 13.50-dək təşkil olunur.
Sərgidə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər. Ziyarətçilərə sərgidə iştirak etmək üçün özlərinə uyğun tarixi və saatı seçmək imkanı da verilir.
Qeyd edək ki, sərgi 9-19 avqust tarixlərində keçiriləcək ixtisas seçimi ərəfəsində abituriyent və ali təhsil müəssisələri arasında əlaqə yaratmaq, onların ixtisas seçiminə dəstək göstərmək məqsədilə təşkil olunur.

Azerbaijan University participates in the higher education institutions exhibition
Azerbaijan University participates in the “Higher Education Institutions Exhibition”organized by the State Examination Center. The exhibition, held at the Electronic Examination Center (Baku city, Binagadi district, S.S.Akhundov str, 108), runs from 10:30 a.m. to 5:00 p.m. and will conclude on August 2, having started on July 31.
Azerbaijan University’s stand is located on the 4th floor of the building. Here, University representatives provide information about Azerbaijan University to applicants and their parents and answer their questions. A presentation about Azerbaijan University, along with career and major selection training, is conducted from 1:00 p.m. to 1:50 p.m. in room №506.
Those interested in attending the exhibition should register via the link below. Visitors can also choose a suitable date and time for their visit.
https://portal.dim.gov.az/sergi/
It should be noted that the exhibition aims to connect applicants with higher education institutions before the major selection period, scheduled from August 9 to 19, and to support them in their choice of major.