Azərbaycan Universitetində I kurs tələbələri üçün “Bir könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyinin təqdimatı keçirilib.
Tədbirdə “Bir könüllü” təşkilatının nümayəndələri tərəfindən iştirakçılara könüllülük fəaliyyətinin üstünlükləri, təşkilata üzv olma prosesi, gələcək layihələr barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, təşkilat “Bir” tələbə-könüllü proqramı kimi 2015-ci ildə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən tələbə-könüllülərlə işin sistemləşdirilməsi, könüllülük fəaliyyətinin stimullaşdırılması, tələbələrin dərsdənkənar asudə vaxtlarının səmərəli dəyərləndirilməsi üçün yaradılıb. 2019-cu il 2 avqust tarixindən etibarən isə “bir könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyi kimi dövlət qeydiyyatına alınıb.

Presentation of the “One Volunteer” Student Cooperation Organization was held at Azerbaijan University
Presentation of the “One Volunteer” Students Cooperation Organization was held at Azerbaijan University for 1st year students.
At the event, representatives of the “One Volunteer” Organization informed the participants about the advantages of volunteering activities, the process of joining the organization, future projects.
It should be noted that the organization was established as “One” student-voluntary program in 2015 by the Ministry of Science and Education for systematization of work with students-volunteers, stimulation of volunteer activity, effective assessment of students' extracurricular leisure. As of August 2, 2019, “One Volunteer” has been state registered as a Students Cooperation Public Union.