Azərbaycan Universitetində yaz imtahan sessiyası başa çatıb
Azərbaycan Universitetində 2024/2025-ci tədris ilinin yaz imtahan sessiyası uğurla yekunlaşıb. İmtahan sessiyası iyunun 2-dən iyulun 10-dək keçirilib.
Sessiya dövründə universitet rəhbərliyi və müvafiq struktur bölmələri tərəfindən tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivlik və şəffaflıq prinsiplərinə tam riayət olunması məqsədilə bütün zəruri tədbirlər həyata keçirilib. İmtahan sessiyası ərzində universitetdə fəaliyyət göstərən İmtahan Qərargahı və qərargahın nəzdindəki “İmtahan nəzarət komissiyası”, “Apellyasiya komissiyası” və “İmtahan prosesi üzrə araşdırma komissiyası” imtahanların gedişinə operativ nəzarət edib, komissiyalara daxil olan müraciətlər çevik şəkildə araşdırılıb və müvafiq qərarlar verilib.
Sessiya müddətində bakalavriat və magistratura səviyyələri üzrə ümumilikdə 1122 imtahan keçirilib. İmtahan cədvəlində fənnin alt qrupda mənimsənilməsi səbəbindən toqquşma yaşayan və ya üzrlü səbəbdən imtahanda iştirak edə bilməyən tələbələr üçün qanunvericiliyin tələblərinə uyğun şəkildə əlavə imtahanlar  təşkil olunub. Apellyasiya Komissiyasına 234 ərizə daxil olub, müraciəti müsbət qiymətləndirilən tələbələrin imtahan nəticələri dəyişdirilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetindən bu il 650-yə yaxın tələbə məzun olub, onlardan bakalavriat pilləsi üzrə 4, magistratura pilləsi üzrə isə 24 nəfəri fərqlənmə diplomuna layiq görülüb.

The spring examination session of the 2024/2025 academic year at Azerbaijan University has been successfully completed. The examination period took place from June 2 to July 10.
Throughout the session, the University administration and relevant structural units implemented all necessary measures to ensure full compliance with the principles of objectivity and transparency in assessing students’ knowledge. The Examination Headquarters, along with the Examination Oversight Commission, the Appeals Commission, and the Examination Process Investigation Commission, exercised operational control over the examination process. All appeals submitted to the commissions were promptly reviewed, and appropriate decisions were made.
A total of 1,122 examinations were administered during the session across undergraduate and graduate programs. In accordance with legal requirements, additional exams were arranged for students who faced scheduling conflicts due to subgroup assignments or who were unable to attend exams for valid reasons. The Appeals Commission received 234 applications, and the examination results of students whose appeals were upheld were duly revised.
It is noteworthy that this year, approximately 650 students graduated from Azerbaijan University. Among them, 4 students received bachelor’s diplomas with honors, and 24 students earned master’s diplomas with honors.