Azərbaycan Universitetində yaz semestrinin hazırlıqları davam edir
Azərbaycan Universitetində 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrinin hazırlıqları davam edir. Bu çərçivədə Keyfiyyət təminatı şöbəsi tərəfindən akademik heyət üçün təşkil olunan “Sillabusların tərtibi qaydaları” təlimləri başa çatıb.
Daxili keyfiyyət təminatının səmərəli təşkilinə dəstək məqsədilə keçirilən təlimlərdə sillabusun (tədris proqramı) strukturu, tərtibi, tədris prosesində sillabusdan istifadə qaydaları haqqında professor-müəllim heyətinə məlumat verilib.
Təlimlərdə həmçinin sillabusların təhlilinin nəticələri diqqətə çatdırılıb, yenilənməsi və təkmilləşdirilməsinə dair tövsiyələr öz əksini tapıb.

Preparations for the spring semester continue at Azerbaijan University
Preparations for the spring semester of the 2023/2024 academic year are underway at Azerbaijan University. In this context, the training on “Syllabus compilation rules” organized by the Quality Assurance Department for academic staff has been completed.
At the training sessions aimed at supporting the effective organization of internal quality assurance, the faculty was informed about the syllabus (curriculum) structure, its compilation, and the rules for using the syllabus in the educational process.
The training sessions also included the presentation of the analysis results of syllabuses, along with recommendations for their updating and improvement.