AzEdu.az təhsil portalı və ali məktəblərin birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Brend tələbə” layihəsi çərçivəsində xüsusi meyarlara uyğun seçilən tələbələrin mükafatlandırılması davam edir.
Bu gün Azərbaycan Universitetində təhsil alan “Brend tələbə”lər təltif ediliblər. Tədbirdə AzEdu.az təhsil portalının təsisçisi, Parlament Jurnalistlər Birliyinin sədri Elşad Eyvazlı, portalın müxbiri Sifayə Abbaslı, Azərbaycan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru Yusif Qasımov, rektorun müşaviri Nüşabə Quliyeva, İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları faküləsinin dekanı Asif Paşayev, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Xanım Quliyeva və bu statusa layiq görülmüş tələbələr iştirak ediblər.
Tədbiri portalın təsisçisi Elşad Eyvazlı açaraq iştirakçılara layihə haqqında məlumat verib, Azərbaycan Universitetinin “Brend tələbə” statusuna layiq görülmüş tələbələrini təqdim edib.
Azərbaycan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru Yusif Qasımov layihənin tələbələr arasında rəqabət mühiti yaratmaq və motivasiya baxımından mühüm rol oynayacağını vurğulayıb, layihəyə Azərbaycan Universitetini də daxil etdikləri üçün portal rəhbərinə təşəkkür edib.

The “Brand students” of Azerbaijan University were awarded
Within the framework of the “Brand student” project, jointly organized by AzEdu.az educational portal and universities, the awarding of students selected according to special criteria continues.
Today, the “Brand students” studying at Azerbaijan University were awarded. The event was attended by the founder of AzEdu.az education portal, Chairman of Azerbaijan`s Parliamentary Journalists Union Elshad Eyvazly, the correspondent of the Portal Sifaya Abbasly, Vice-Rector for Scientific Affairs of Azerbaijan University Yusif Gasymov, advisor to the Rector Nushaba Guliyeva, Dean of the Faculty of Information and Communication Technologies Asif Pashayev, Dean of the Faculty of Business and Economics Khanym Guliyeva, as well as students awarded this status.
Opening the event, the founder of the Portal Elshad Eyvazly informed the participants about the Project and introduced the students of Azerbaijan University who were awarded the status of “Brand student”.
Yusif Gasymov, Vice-Rector for Scientific Affairs of Azerbaijan University, emphasized that the Project will play an important role in terms of creating a competitive environment and motivation among students, and thanked the Portal head for including Azerbaijan University in the Project.
At the end, the “Brand students” were presented with certificates and a commemorative photo was taken.